بارداری کاذب

 

pragnent-3

بسیاری از زنان وقتی احساس تهوع و خستگی دارند، بلافاصله به اشتباه تصور می کنند که باردار شده اند. البته این علائم ممکن است واقعی باشند ولی دلیل کافی برای اثبات بارداری به شمار نمی روند. شما باید حداقل دو هفته منتظر باشید و سپس با تست بارداری از صحت موضوع اطمینان حاصل کنید.

گاهی اتفاق می افتد که علائم بسیار روشن و واقعی برای مدت طولانی ( ۹ ماه یا گاهی بیشتر ) ظاهر می شوند ولی در واقعیت خبری از جنین و حاملگی وجود ندارد.

نورمن دوربک ، یک متخصص زنان می گوید : ” بارداری کاذب یک نمونه بسیار نادر است و من در طول ۳۰ سال فعالیت فقط دو مورد از آن را دیده ام.”

زنانی که دچار بارداری کاذب می شوند، ممکن است قاعدگی متوقف شود و شکم آنها متورم شده و ظاهری مانند زنان باردار داشته باشند. ( بزرگ شدن شکم معمولا به علت تجمع گاز درون شکم است ). سطح هورمون افزایش می یابد و سینه های متورم می شوند و حتی گاهی آغوز از سینه ترشح می کند. و برخی دیگر از علائم بارداری ظاهر می شوند. ولی از جنین خبری نیست.

چه چیز باعث بروز این شرایط عجیب می شود؟

در برخی موارد ، یک بیماری جسمی مانند تومورهای تخمدان ویا یک بیماری روانی مانند افسردگی شدید می تواند سطح هورمون را افزایش داده و حتی قاعدگی را متوقف کند.

ولی در بیشتر موارد بارداری کاذب در اثر مشکل روانی و ذهنی بوجود می آید. زن نیاز به بارداری دارد و به آن می اندیشد و مغز او این تغییرات را به صورت مصنوعی در بدن ایجاد می کند. متاسفانه مشکلاتی مانند سقط جنین ، از دست دادن همسر و فشارهای روانی زنان را به این سو هدایت می کند. و برای آنها باور اینکه باردار نیستند بسیار مشکل است. حتی بعضی از آنها جنین را بر روی صفحه سونوگرافی مشاهده می کنند. ( این یک تصور ذهنی است)

خوشبختانه ، تعداد موارد مشاهده شده از بارداری کاذب نسبت که گذشته بسیار کاهش یافته است و عواملی چون در دسترس بودن ابزار تست بارداری ، کم رنگ شدن نقش و وظیفه  “مادری”  برای زنان به علت مشغله اجتماعی و کاری در مقایسه با گذشته باعث این تغییرات شده اند. ولی آنچه که در این مورد کاملا واضح و ملموس است، ارتباط نزدیک ذهن و جسم انسان است که به شدت به یکدیگر متصل و وابسته هستند.

 منبع  :  www.babycenter.com

Spliter-3

علائم بارداری

تست بارداری در خانه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*