من هر ماه احساس می کنم باردار هستم ولی جواب تست منفی است!

pregnant-1

گاهی اوقات افکار و رویاهای ما باعث می شوند که ما دچار توهم شویم. این افکار غیر واقعی می توانند حتی تغییرات معمولی بدن را به گونه ای پردازش کنند که شما احساسی غیرمعمول و غیر منتظره داشته باشید. بخصوص اگر درحال تلاش برای باردار شدن باشید. این طبیعی است که شما برای باردار شدن امید داشته باشید و به آن فکر کنید. ولی به یاد داشته باشید که واقعیت آن چیزی است که در بدن شما اتفاق می افتد، نا چیزی که در تصورات شما شکل گرفته است. معمولا تست های بارداری در منزل، ابزار بسیار خوبی هستند و نتایج تقریبا درستی را در پی دارند. پس اگر آزمایش خانگی را انجام دادید و جواب منفی بود، آن را باور کنید.

یک شرایط خاص وجود دارد که به آن pseudocyesis ( بارداری ذهنی ) می گویند. این اصطلاح در مورد زنانی استفاده می شود که علائم واقعی از بارداری را تجربه می کنند ولی درواقع باردار نیستند. این علائم می تواند خیلی چشمگیر باشند، مانند بزرگ شدن شکم، تغییرات سینه ها، حرکات جنین و حتی درد زایمان. هیچ کس به درستی نمی داند که چرا این اتفاق رخ می دهد. این مسئله بیشتر در میان زنانی که ازدواج کرده اند ، زنانی که قبلا تجربه بارداری دارند و زنانی که برای بار دوم ازدواج کرده اند شایع تر است. زنانی که با این بیماری مبتلا هستند، برای درمان به کمک مشاور و حمایت خانواده و دوستان احتیاج دارند.

احتمال اینکه شما دچار بارداری ذهنی شده باشید کم است و شاید شما تنها درگیر برخی علائم طبیعی بارداری شده اید. علائم قاعدگی در افراد مختلف بسیار متغییر و متفاوت است. همین طور علائم بارداری و حتی دوره های پریود. متاسفانه در برخی از زنان نشانه های قاعدگی مثل نفخ، گرفتگی عضلات، دردلگن و حالت تهوع و استفراغ به قدری شدید است که آن ها چند روزی نمی توانند سر کار بروند و یا کاری در خانه انجام دهند و ان مشکل هر ماه تکرار می شود- اما آنها حامله نیستند. بسیاری از محققان بر این باورند که نوسان سطح استروژن و پروژسترون ( دو هورمون اصلی تولید شده در سیکل قاعدگی ) در جریان خون است که این عوارض را ایجاد می کند.

اگر شما قصد باردار شدن ندارید و می خواهید شدت علائم قاعدگی را کاهش دهید، می تواند با مشورت پزشک از قرصهای ضد بارداری استفاده کنید. زیرا این قرص ها میزان هورمون بدن شما را تنظیم نموده و  نوسانات شدید در دوره قاعدگی شما را کاهش می دهند. همین طور کاهش مصرف کافئین و ورزش منظم می تواند بسیار موثر باشد.

منبع :   www.babycenter.com

Spliter-3

مطالب مرتبط

تست بارداری  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*