انجام تکالیف مدرسه

homework

تکالیف مدرسه :

کودک شما دائما از شما برای انجام تکالیف خود کمک می خواهد، درحالی که شما می دانید او به تنهایی قادر به انجام تکالیف خود می باشد. و انجام تکالیف خود را تا زمان خواب به تاخیر می اندازد.

استراتژی هوشمندانه

اول دقت کنید که ناله ها او برای انجام تکالیف خود چه دلیلی دارد. ممکن است او با حجم تکالیف مشکل داشته و نمی تواند تمرکز کند. اگر اینچنی است به او کمک کنید که تکالیف خود را به بخش های کوچک تقسیم کند.( دوتا مسئله ریاضی ، چند سطر املا و.. ) به او اجازه دهید برای مدت کوتاهی بالا و پایین بپرد و چرخی در اتاق بزند و سپس برای ادامه تکالیف بازگردد. برای کارهای سخت از زمانبندی استفاده کنید. مثلا ده دقیقه انجام تکالیف و دو دقیقه استراحت و سپس مجددا ده دقیقه کار. اکثر بچه های نمی توانند بیش از ده دقیقه بر روی یک کار تمرکز داشته باشند.

وظیفه را به یک تفریح تبدیل کنید: کودک شما می تواند تکالیف خواندنی خود را زیر یک چادر انجام دهد که شما با یک  میز و یک پارچه ساخته اید. یا جدول ضرب را وقتی حفظ کند که با یک توپ بازی می کند و یا از روی یک طناب بالا و پایین می پرد، درست مثل قهرمان یک کارتون. باید کمی خلاق باشید.

ناپدید شوید : اگر شما واقعا می دانید که کودک شما می تواند به تنهایی تکالیف خود را انجام دهد، سعی کنید خود را در اتاقی دیگر و دور از دید او مشغول کنید. کمتر در دسترس نزدیک او باشید. یک قانون را به صورت غیر مستقیم به او تفهیم کنید که اگر از او از شما سوالی دارد، باید خودش به نزد شما بیاید نه برعکس.  البته شما هم می توانید نیمی از مسیر را به سمت او حرکت کنید به شرطی که به سمت شما حرکت کرده باشد. به این ترتیب ممکن است کودک شما به جای اینکه پله ها و مسیر طولانی را طی کند تا از شما کمک بگیرد، سعی خواهد کرد اول خودش کمی فکر کند وبرای حل مشکل خود تلاش کند.

منبع :  www.parenting.com

ادامه مطلب …

۲ نظر

  1. سلام مهندس
    مهندس جان من در کودکی تکلیفم را انجام نمی دادم و الانم که بزرگ شدم بازم تکلیفم را انجام نمیدم
    مشکلم را حل نمایید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*