مشکل کودکان برای پوشیدن لباس

baby-16

کودک شما برای پوشیدن لباسهایی اصرار دارد که به نظر شما خیلی احقانه است و یا برای این آب وهوا مناسب نیست. یا در مدت زمان کوتاهی بارها لباس عوض می کند.

استراتژی هوشمندانه

تمیز کردن کمد لباس : اولا داشتن لباسهای زیاد و در دسترس بودن آنها مشکل را تشدید می کند. خانم شارون سیلور کارشناس تربیتی پیشنهاد میدهد که ، مجموعه ای از لباس های کودک به به صورت چرخشی در کمد او قرار دهید و لباسهای اضافی و لباسهای مربوط به فصول دیگر را از دسترس او دور کنید. اگر لباس یا کفش یا کلاه یا هرچیز دیگری را که کهنه ، پاره یا رنگی شده و برای پوشیدن مناسب نمی دانید در کمد او وجود دارد، پس نیازی به دعوا نیست ، به سادگی آنها را حذف کنید.

به استقبال جنگ بروید: هر شب قبل از خواب دو یا سه گروه از لباس های او را آماده کنید و از او بخواهید که برای فردا لباس دلخواه خود را انتخاب کند. اما به یاد داشته باشید که تصمیم نهایی با خود اوست واین نکته بسیار مهمی است. کودکان نیز مانند بزرگترها در تمام روز درون لباسهایی که خود انتخاب کرده اند راحت تر هستند. پس یک راه کار هوشمندانه این است که شما قبل از جنگ خود را آماده کنید و با پیش دستی از درگیری صبح و قبل از رفتن به مدرسه جلوگیری کنید.

از آب و هوا چشم پوشی کنید : اگر بچه نمی خواهد کت یا کاپشن یا ژاکت خود را بپوشد، مهم نیست. به اجازه دهید و فقط به صدای بهم خوردن دندان های او در سرما گوش دهید. واگر می خواهد درهوای گرم ، کت بپوشد، مهم نیست به او اجازه دهید تا کت را بپوشد و یا باخود حمل کند یا در کوله خود قرار دهد. استراتژی هوشمندانه این است که به او اجازه دهید تا ارزش لباسهایش را بفهمد و زحمت و سختی حمل لباس اضافی را درک کند.

ادامه مطالب ..

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*