هفته یازدهم بارداری

week11

وضعیت کودک شما در این هفته

کودک شما در حال حاضر ۱٫۵ اینچ ( ۴ سانتی متر ) قد دارد. تقریبا به طور کامل شکل گرفته است. دست هایش به زودی می توانند باز شوند. جوانه های کوچک دندان در زیر لثه ها آشکار شده است. و برخی از استخوانها در حال سخت شدن هستند.

گاهی اوقات لگد می زند و به بدن خود کشش می دهد ولی این حرکات به زحمت به اندازه باله زدن یک ماهی کوچک است. این جنبش ها و حرکات به رشد و تکامل بدن او کمک می کند. شما تا دو ماه دیگر وجود این حرکات را احساس نخواهید کرد. رشد دیافراگم او با سکسکه های کوچکی که انجام می دهد کامل می شود.

تغییرات زندگی مادر در این هفته

در اکثر زنان ( که احتمالا شما هم جزو آنها هستید ) انرژی بیشتری نسبت به هفته های قبل احساس می کنید و حالت تهوع در شما کاهش یافته است. ولی احتمالا همچنان از یبوست ناشی از تغییرات هورمونی و همین طور کند شدن هضم غذا و سوزش سر دل رنج می برید. فقط به یاد داشته باشید که این همه مشکل و ناراحتی را برای یک هدف زیبا و ارزشمند تحمل می کنید.

احتمالا به دلیل بی میلی و حالت تهوع که دارید نمی توانید از انواع غذاها مصرف کنید و خیلی وزن زیاد نکرده اید. ولی نگران نباشید بسیاری از زنان در طول سه ماهه اول فقط ۱ تا ۲٫۵ کیلوگرم وزن اضافه می کنند. به زودی اشتهای شما باز می گردد و به طور متوسط هفته ای نیم کیلو وزن اضافه خواهید کرد.

 

منبع : www.babycenter.com

Spliter-3

مطالب مرتبط

نمایش فیلم

سه سوال مهم درباره تغذیه دوران بارداری

بارداری هفته به هفته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*