محاسبه زمان تخمک گذاری

mm-2

محاسبه زمان تخمک گذاری

برای باردار شدن ابتدا باید بدن زن تخمک گذاری را انجام دهد. یه آزاد شدن تخم از تخمدان و استقرار آن در باید تکمیل شود

شما از دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری تا یک روز بعد از آن زمان دارید تا بارور شوید. اگر شما زمان دقیق تخمک گذاری را بدانید، می توانید زمان های مناسب برای همبستر شدن با همسرتان را تنظیم کنید تا شانس بارداری شما افزایش یابد. ( البته گاهی از کشف زمان تخمک گذاری، برای تنظیم زمان همخوابگی با هدف جلوگیری از بارداری استفاده می کنند) در اینجا سه روش برای محاسبه زمان تخمک گذاری ارائه می شود از ساده تا پیچیده و دقیق.

 

روش اول : شمارش تعداد روزها

یک روش ساده برای محاسبه، شمارش روزهای گذشته است.به این ترتیب که ابتدا اولین روز آغاز پریود بعدی خود را دقیقا مشخص کنید.( اگر دوره قاعدگی شما نامنظم است این روش مناسب شما نیست )

از ان روز ۱۲ و ۱۶ روز به عقب برگردید و ان ۴ روز را در نظر بگیرید. به احتمال بسیار بالا زمان تخمک گذاری شما در همین ۴ روز خواهد بود. اگر شما مانند بسیار از زنان چرخه قاعدگی ۲۸ روزه دارید، بسیار خوش شانس هستید و روز ۱۴ زمان تخمک گذاری شماست. ( یعنی هر چرخه شما ۲۸ روزه است، بنابراین از اولین روز پریود خود بشمارید، روز ۱۴ روز تخمک گذاری شما خواهد بود.)

 

روش دوم :دنبال کردن نشانه های بدن در زمان تخمک گذاری

یک روش دقیق برای کشف زمان تخمک گذاری، دقت و بررسی تغییرات دمای بدن و ترشحات واژن در یک یا دو چرخه قاعدگی است. این روش دقیق، طبیعی و مجانی است ولی زمان وتلاش مستمر شما را می طلبد.

اگر شما به این نشانه ها توجه کنید و هر روز آنها را اندازه گیری و یاداشت کنید، به یک الگوی مشخص خواهید رسید که به شما کمک می کند زمان تخمک گذاری در بدن خود را کشف کنید.

درجه حرارت بدن

چند روز پس از تخمک گذاری دمای پایه بدن شما افزایش می یابد ولی شما این تغییرات را احساس نمی کنید.( دمای پایه بدن یا BBT ، پایین ترین دمای بدن شما در طول ۲۴ ساعت است که معمولا صبح هنگام بیدار شدن از خواب و قبل از انجام هرفعالیتی اندازه گیری می شود). وقتی تخمک گذاری انجام می شود دمای پایه بدن به اندازه ۰٫۴ تا ۱٫۰ درجه افزایش خواهد یافت. شما می  توانید هر روز صبح دمای پایه بدن خود را با یک دماسنج پزشکی اندازه گیری نموده و یاداشت کنید.

ترشحات واژن

حتما دقت کرده اید که مقدار ترشحات واژن در روزهای مختلف تغییر می کند. در  بیشتر روزها شما ترشحی ندارید و واژن خشک می باشد. ولی هنگام تخمک گذاری مقدار این ترشحات زیاد می شود و این ترشحات به صورت شفاف، لغزنده و چسبناک دیده می شوند. ( بیشتر زنان آن را به سفیده تخم مرغ تشبیه می کنند) در واقع هنگام تخمک گذاری این ترشحات به اسپرم اجازه می دهند تا از مجرای رحم عبور کرده و خود را به لوله فالوپ ( جایی که تخمک قرار دارد ) برساند و با تخمک ترکیب شود.

شما با بررسی این ترشحات و یاداشت زمان شروع و پایان ان می توانید یک دوره ۳ تا ۵ روزه را کشف کنید که به احتمال بسیار زیاد زمان تخمک گذاری شما می باشد.

 

روش سوم : بررسی سطح هورمون بدن

یکی از دقیق ترین روشها برای پیش بینی تخمک گذاری، تست سطح هورمون بدن با استفاده از کیتهای مخصوص تشخیص تخمک گذاری ( OPK )است.

این آزمون یک روز قبل از تخمک گذاری نتیجه مثبت را نشان می دهد. وقتی این کیت ها سطح هورمون را زرد (LH ) نشان می دهند به این معنی است که به زودی حداقل یکی از تخمدان های شما یک تخمک آزاد خواهد کرد. بنابراین شما می توانید برای باردار شدن به برقراری رابطه آمیزشی با همسر خود اقدام کنید.

منبع : www.babycenter.com

دانلود کنید:

 • نرم افزار محاسبه زمان تخمک گذاری  دانلود

 • بسته آموزش تصویری یوگا در بارداری   دانلود

 • بسته آموزش تصویری ورزش در بارداری  دانلود

 • فیلم بارداری در ۵ دقیقه دانلود

شما با خرید این بسته علاوه بر بهره مندی از مطالب آموزنده داخل آن ، از سایت نی نی رشد حمایت می کنید.

۱۲۷ نظر

 1. ببخشید من چه جوری سوال بپرسم

  • سلام
   شما برای مطرح کردن سوالات خودتون می تونید پایین هر مطلب و در قسمت نظرات سوال خودتون رو بنویسید. مدیر سایت پیام شما رو می بینه و به گروه مربوطه ارجاع می ده و در پایین همین صفحه پاسخ داده می شه.
   روش دوم اینکه در بالای صفحه گزینه تماس با ما وجود داره. با وارد کردن نام و آدرس الکترونیکی خودتون پیام یا سوال خودتون رو مطرح کنید. پاسخ این پیام ها به ایمیل تون ارسال خواهد شد.

   به نظر می رسه روش دوم بهتر باشه

   موفق باشید

   • سلام،
    من ٣ ماە است کە میخوام حاملە بشم ولی تا حالا جواب منفی بودە.زمان تخمگذاریم لکە خون میبینم اما خیلی کم ،دلیلش نمیدونم چیست،اگە میشە راهنمایم کنید

 2. با سلام،من سه وچهار روز قبل از شروع پریود لکه بینی دارم.برای تعیین ومحاسبه دوره تخمک گذاریم باید از روز شروع خونریزی حساب کنم یا از روز اول لکه بینی ام.معمولا سیکل پریودم ۲۸ تا ۳۰ روز است.

 3. سلام،من قبل از پریود شدن ۲ تا ۳ روز لکه بینی دارم،برای تعیین زمان تخمک گذاری باید از روز لکه بینی سیکل پریودم رو حساب کنم یا از روز اول خونریزیم/

 4. سلام
  آیا حدود ۴ روز بعد از دوره ی تخمک گذاری اگر مایع منی روی سطح واژن ریخته شده باشد ولی بلافاصله شسته شود وبا در نطرگرفتن باکره بودن باز هم احتمال بارداری وجود دارد؟
  باتشکر

  • با سلام
   با توجه به اینکه مایع منی به داخل واژن راه پیدا نکرده است خوب احتمال بارداری خیلی کم است. ولی باید گفت که تخمک ها تا ۴ روز می توانند زنده بمانند و باکره بودن به معنی مسدود بودن واژن نیست.

 5. سلام من خانومم دوره منظم نداره ۱ماهه یا ۳۵٫۳۷٫۲۵ داره باید چیکار کنم. ممنون

  • سلام
   برای کسانی که دوره قاعدگی نامنظم دارند، معمولا روش اندازه گیری دمای پایه بدن توصیه می شود. با این روش شما به دقت می توانید زمان تخمک گزاری را تشخیص دهید.

 6. سلام وخسته نباشید واقىتش من عاشق پسر هستم من پریودم منظم و۲هر ماه پریود میشم میرانم که ۱۴روز قبل از بعدى تاریخ تخمک گزارى است سوال من این است که براى فرزند پسر من از چه تاریخى نزدیکى داشته باشم واىن که اگر بعد ازپریودم نزدىکى کنم احتمالش هست که پسر دار شم اگر مقدوره این را به من توضیح دهىد

  • سلام
   برای انتخاب جنسیت چندین روش وجود دارد. یکی از آنها محاسبه زمان تخمک گزاری است و احتمالا سوال شما درباره همین روش است.
   در این روش زمان نزدیکی باید به زمان تخمک گزاری نزدیک باشد. یعنی یا روز قبل از تخمک گزاری یا روز تخمک گزاری ویا روز بعد از تخمک گزاری. در این سه روز احتمال پسر شدن نوزاد تقریبا ۸۰ تا ۹۰ درصد است.( یعنی این روش صد درصد نیست)
   نکته: کارشناسان می گویند که به ارگاسم رسیدن زن قبل از مرد نیز در این روش برای پسر دار شدن مهم است.
   موفق باشید

 7. باسلام من قبلا پریودم کاملا منظم بود الان سه ماه است که پریودم نامنظم شده الان مامیخواهیم بچه داربشیم زمان تخمک گذاریم رانمیدانم ماه قبل باتجویز آمپول پریودشدم سیکل قاعدگیم بیش از۴۰روز طول میکشه
  باتشکر

 8. سلام ببخشید می خواستم بدونم چه طور دمای رحم رو اندازه گیری می کنند یعنی از همین دماسنج های معمولی در دهانه ی رحم باید قرار داد با تشکر

  • سلام
   برای اندازه گیری دمای بدن دماسنج های پزشکی که معمولا برای اندازه گیری تب استفاده می شود کافی و مناسب است. برای اندازه گیری دمای بدن هم معمولا دماسنج را زیر زبان یا زیر بغل قرار دهید کافیست . نیازی به دهانه رحم نیست.

 9. با سلام.دوره پریودم تا چهار ماه پیش منظم و ۲۸ روزه بود ولی ۳ دوره اخیر ۴۳ روزه ،۲۹ روزه و ۲۶ روزه پریود شدم .از شهریور ماه هم اقدام به بارداری کردیم ولی خبری نیست.اگه میشه راهنماییم کنید که روز تخمک گذاری من کیه؟

  • سلام
   کسانی که دوره پریود نامنظم دارند ، برای تشخیص زمان تخمک گذاری باید از روش اندازه گیری دمای پایه بدن استفاده کنند. که در متن توضیح داده شده است.

 10. سلام من یه پسر ۸ ساله دارم و میخواهم واسه بارداری اقدام کنم سیکل ماهانه من معمولا مرتب و ۲۸ روزه است آخرین پریودی هم ۲۶ آذر بوده فعلا
  دوست دارم دختر داشته باشم چکار کنم؟

  • سلام
   برای انتخاب جنسیت چندین روش وجود دارد. یکی از آنها محاسبه زمان تخمک گزاری است.
   در این روش اگرزمان نزدیکی به زمان تخمک گزاری نزدیک باشد احتمال پسر شدن بیشت است. پس برای دختر دار شدن بهتر است دوروز قبل یا دوروز بعد از تخمک گذاری اقدام به نزدیکی کرد. نکته: کارشناسان می گویند که اگر زن بعد از مرد به ارگاسم برسد، احتمال دخترشدن نوزاد بیشتر است. علاوه بر اینها، نوع تغذیه هم موثر است.

 11. سلام .آیا راهی برای دوقلودار شدن وجود دارد که یکی دختر و یکی پسر باشد؟

 12. با سلام. آیا روش بدون خطا و آزمایشگاهی مثل آزمایش خون یا ادرار هم برای تعیین دقیق زمان تخمک گذاری وجود دارد؟ اگر هست نامش چیست و چه کار باید کرد؟ با تشکر

  • با سلام
   بله در حال حاضر ابزاری شبیه بی بی چک برای تشخیص زمان تخمک گذاری در داروخانه ها به فروش می رسد که با اندازه گیری LH موجود در ادرار زمان تخمک گذاری را دو تا سه روز قبل از آن مشخص می کند. میزان خطای این نوع تست هم اگرچه صفر نیست ولی دقت خوبی برای تعیین زمان تخمک گذاری دارند. برای استفاده از این ابزار دستورالعمل درون بسته را خوب مطالعه کنید.

  • سلام خسته نباشید من سیکل هام به این صورت است:فروردین:۲۷روز- اریبهشت:۲۸روز- خرداد:۲۵روز- تیر۲۵روز-مرداد:۲۷روز- شهریور:۲۸روز- مهر:۲۴روز

   میخواستم بدونم آیا این سکل ها جزو منضم هاست یا نه ؟ و این که میخوام باردار بشم زمان تخمک گذاری من کیه؟ لطفا راهنماییم کنین.

 13. سلام خسته نباشید . من قصد بارداری دارم و ترجیحاً فرزند پسر می خواهم . آیا اگر همسرم برای نزدیکی از قرص های تقویت جنسی استفاده کند تاثیری منفی بر اسپرم و متعاقباً بر جنین خواهد گذاشت؟
  ممنون از پاسخ دهی شما

  • خانم رنگین سلام
   با توجه به اینکه بسیاری از قرص های تقویت مجوز بهداشتی ندراند توصیه می شود برای استفاده از آنها با پزشک مشورت کنید. در خصوص تاثیر آنها بر روی اسپرمها نیز به نوع و میزان مصرف بستگی دارد. توصیه می شود برای مسائلی که اینچنین مهم هستند، به پزشک مراجعه کنید.

 14. با سلام لطفا ایمیل کسانی که سوالی می پرسند را در قسمت ارسال نظر نشر نفرمایید. ایمیل نوشته شده ی من چند روزی است که در این قسمت مانده است و هر وقت سایت را باز می کنم بازم در قسمت ارسال نظر نام و ایمیل خودم رو می بینم .و این اصلاً خوشایند نیست.

 15. سلام
  راهکاری برای دوقلو دار شدن وجود دارد؟

 16. سلام
  من دورههام منظمه و۲۸روزس.۳یا۴روز بعد پاک شدن ترشحاتم شروع میشه که این ترشحات همراه با تیر کشیدن یکی از تخمدانهایم میباشد.واین ترشحات و درد ادامه داره تا ۴یا۵روز.و روز ۱۹ تیر شدیدی میکشه
  ماهای قبل دقیقا روز ۱۴زیر دلم تیر شدیدی مکشید که متوجه میشدم تخمکگذاریه اما ۲ماهه که تصمیم به بارداری دارم و چون پسر میخام باید روز تخمکگذاری اقدام کنم
  اما این تیر کشیدنه خیلی دردش کمه ومعمولا تاروز۱۹ سیکلم ادامه داره بعد یع تیر کشیدن شدید میاد سراغم
  الان تکلیف من چیه؟چه روزی روز تخمکگذاریمه؟
  روز ۱۹ خیلی دیر نیست برای تخمکگذاری؟
  قبلا دقیقا روز۱۴ احساس میکردم که تخمک ازاد شد

 17. با سلام . من دوره های پریود م ۳۰ روزه است ولی این دوره بعد ۴۶ روز پریود شدم اگه بخوام از تست های تخمک گذاری استفاده کنم از چه روزی باید استفاده کنم توی اون جدول هم عدد ۴۶ روز نیست اواخر مهر ماه یک سقط دو ماهه داشتم و الان میخام اقدام کنم. ممنون

  • مریم خانم سلام
   احتمالا تغییر در تعداد روزهای قاعدگی شما به سقطی که داشتید بر می گرده. من خیلی نمی تونم کمکت کنم. ولی پیشنهاد میدم که ملاک محاسبه خود رو همون ۳۰ روز قرار بدی. البته مثل همیشه توصیه ما اینه که به یک پزشک مشورت کنی. موفق باشی.

 18. سلام من ۴سال ازدواج کردم ۲ساله که جلوگیری ندارم وسیکل قاعدگیم هم منظمه و۲۸روزاست.آزمایش اسپرم شوهرم سالم وسونوگرافی وعکس رنگی وآزمایش PCTخودم هم سالم،من الان باید چیکارکنم؟

 19. سلام
  من برای پسر دار شدن از کیت تخمک گذاری در روز یازده سیکلم استفاده کردم درساعت ۲بعد از ظهر کیت مثبت بود ودو خط قرمز شد اگر می شود من را راهنمایی کنید برای پسر چه روزی از سیکلم باید اقدام به نزدیکی کنم با تشکر.

 20. سلام.من به تازگی متوجه شدم که فیبروم رحمی دارم . ۲۹ سالمه و دکتر گفته که بهتره بچه دار شم.قبلا ۷ روز عادت ماهانه و ۱۷ روز پاک بودم یعنی ۲۴ روز. اما توی این چند ماه که فیبروم بزرگتر شده ۳-۴ روز لکه بینی قبل از عادت دارم.
  میخوام فرزند پسر داشته باشم.آیا با این وضعیت ممکنه و چطور ؟ ممنون.

 21. سلام من ازروزششم قائدگی خونریزیم به صورت لک است تاهفتم ایازمان قاعدگی من هفت روزاست.

 22. باسلام
  درباره کیت تخمک گذاری میخام بدونم واقعا این کیت صحیح است؟من سه ماهه اقدام کردم ولی نشدم فقط سیکل هام تغییر کردن اینماه میخام بخرم از روی کیت برم جلو ایا شما تاییدش میکنید توروخدا بگید ؟

 23. با سلام .من دوره پریودیم ۳۰ روزه است وروز ۸/۱۱/۹۲ پریود شده ام لطف می کنید روز تخمک گذاریم را برایم محاسبه کنید با تشکر

 24. سلام من دورهام ۲۸روزاست ودورهام منظمه امایه مشکلی دارم اونم اینه که درهردوره ازقاعدگیم یک بار۷روزس یه بار۶روزه وازروزاول تا روز۵خونریزیم زیاده ودوروزاخربه صورت لک می باشدسوال من اینه ازشماکه چرامن تعدادروزمشخصی ندارم میشه کمی منو راهنمائی کنید.

 25. با سلام .
  می خواستم بدونم اگه دقیقا روز بعد از اتمام پریود ما یک نزدیکی که منجر به ورود مایع منی به واژن شده باشه احتمال حاملگی وجود دارد؟ اگر جواب مثبت باشه میشه لطف کنید راه پیشگیری رو راهنمایی بفرمائید

 26. چه غذا هایی باید بخورم برای دختر دار شدن؟

  • آیداجان من چندید کتاب دررابطه باتعیین جنسیت خوندم ودوره هم دیدم پس به حرفام اطمینان کن.برای رژیم دخترلبنیات تامیتونی بخورشیروماست وبستنی وخامه وخلاصه هرچی کلسیم داره چون موادغذایی دارای کلسیم ومنیزیم بچه رودخترمیکنه برنج هم زیادبخور ماکارونی وگوشت گوساله وتخم مرغ هم برای دختره.ازمصرف نمک تامیتونی پرهیزکن چون سرشارازسدیمه وسدیم بچه روپسرمیکنه.روزتخمک گذاریت که ازروزاول قاعدگی ۱۲روزبعدشه مشخص کن وسه روزقبلش نزدیکی کن چون نزدیکی همزمان باتخمک گذاری بچه رو پسرمیکنه غذاهای گرمی نخور مثل هل ودارچین وزعفران وفلفل وخرماوموز.مرغ هم نخور.جوشانده ی تخم رازیانه ازروزاول قاعدگی تاروز۱۴بخور.چای نخور.دوروزقبل ازلقاح به شوهرت قهوه نده.درضمن میتونی ازروش آی یوآی برای تعیین جنسیت استفاده کنی البته این روش وروش رژیم صددرصد نیست ولی روش آی وی اف صددرصد.برام دعاکن که به آرزوم برسم.

 27. سیکل ماهانه ام معمولا ۲۸-۳۰ روزه است در روز ۱۵ نزدیکی داشتم اگر روز ۱۷ روز تخمک گذاری باشد و همین روز هم نزدیکی داشتم , تخمک با اسپرم کدام روز ممکن است لقاح یابد? ,و امکان دختر شدن بیشتر است یا پسر

 28. بی بی چک چندروزپس ازتخمک گذاری بارداری رانشان میدهد.همیشه شنیدم ۱۰ تا۱۴روزولی میگن اگه دقیق باشه یه هفته اس خواستم ببینم حقیقت داره

 29. با سلام من ۵ روزه از کیت استفاده میکنم روزاول منفی ولی روزهای بعد مثبت شد مگه تخمک ۲۴ ساعتد زنده نیست ؟ من دو سال بیش بارداری خارج از رحم داشتم یکی از لوله هام را از دست دادم طرف جب را اکه تخمک از طرف جب ازاد بشه کیت مثبت نشان میده یا نه؟

 30. سلام.من دختری ۲۵ ساله هستم که قصد بارداری دارم اما دوره های من منظم نیستند یکبار ۲۴ روز -۲۵-۲۶-۲۷ روز هست.از روش دماسنجی بدن هم مطمئن نیستم متوجه بشم زمان تخمک گذاریمو .چون ممکنه مریض بشم دمای بدنم بالا و پایین بره.شما لطف کنین بگین چه روش درست و خوبی برای من وجود داره که دقیقتر باشه؟

 31. سلام زنی سی وسه ساله هستم برای فرزند پسر میخوام اقدام کنم پریودام هم اصلا مرتب نیست روش تغذیه ای رو میدونم ولی اینکه چه روزی اقدام کنم و یا چجوری زمان تخمک گذاریمو تعیین کنم برام سخته تو رو خدا منو راهنمایی کنید اگه امکان داره پاسخ رو به ایمیلم بفرستید با تشکر

 32. سلام برای پسر دار شدن چند روز قبل از تخمک گذاری باید اقدام کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • با سلام ۳۳سالمه .دوره هام نامنظم و بین۲۵تا۲۹روز متغیره ۹ماهه برای بارداری اقدام میکنم.تمام آزمایشات هورمونی و سونوگرافی من نرماله.دمای بدنم هم بین ۳۶تا۳۶٫۵متغیره.روز ۱۴یا۱۵تا۳۶٫۸بالا میره ودوسه روز بعد دوباره میا پایین مثلا میشه۳۶٫۱٫آیا من تخمک گذاری دارم؟لطفا منو راهنمایی کنید باتشکر

  • با سلام.
   برای پسر دار شدن باید ۲۴ ساعت قبل وتا ۲۴ ساعت بعد از تخمک گزاری اقدام کرد

 33. در اصلاح سوال قبلی من برای بارداری دوم اقدام میکنم و یه دختر ۳ساله دارم

 34. سلام من هر ماه ۱۶ دوره پریود دارم این ماه ۱ روز عقب انداختم ری ۵ روز مدت پریودم هست روز تخمک گذاری من چه روزی هست و درصد بیشتر برایه باردار شدنم ممنون میشم زودتر جواب بدید

 35. سلام من ۳۵ سال سن دارم وگرچه دیره اما می خوام اقدام کنم دوره پاکی من ۲۸ روزه و۷ روز پریود که میشه ۳۵ روز می خوام بدونم تخمکگذاریم روز ۱۷ سیکلم هست چون من از کیت هم استفاده کردم و جواب روز ۱۶ سیکل دوخط افتاد درصورتیکه توی سایتهای مختلف نوشته که با سیکل ۳۵ روزه تخمکگذاری ۲۱ سیکل انجام میشه ترشحاتمم روزهای ۱۹ و۲۰و۲۱ به اوج می رسه باید جواب کیت رو درنظر بگیرم یا به ترشحاتم ودورم اکتفا کنم ممنون که راهنمایی می کنید

 36. با سلام.من دو تا سوال داشتمو
  میخواستم بدونم دقیقا چند روز قبل از تخمک گذاری دمای بدن افزایش پیدا میکنه؟
  دوم اینکه افزایش ترشحات یعنی اینکه تخمک گزاری انجام شده یا بعد دیدن ترشحات تخمک گزاری میشه
  ممنون میشم زودتر جواب بدین

 37. با سلام
  دوره قاعدگی من نسبت به زنان دیگه کمتره و هر دو هفته یکبار پریود میشم , یک هفته استراحت و باز پریود. لطفا منو راهنمایی کنید برای محاسبه زمان تخمک گذاری چگونه باید اقدام کنم.
  با تشکر

 38. با سلام
  میخواستم بدونم روز دقیق تخمک گذاریم کی هست؟اولین روز پریودم ۲۳ خرداد بود و آخرین پریود قبلیم ۲۵ ام ماه پیش بود.البته ماههای پیش پریودم ۳۰ ام هر ماه بود ولی دو ماه پیش بعلت مشکل خانوادگی که برام پیش آمد سیکلم ۲۵ روزه شد ولی الان دو ماهه دوباره سی روزه شده.یعنی الان همون سیکل سی روزه رو در نظر بگیرم؟

 39. سلام و خسته نباشید
  من همیشه سیکلم ۲۸ یا ۲۹ روزه بوده ولی این ماه ۲۲ روزه شد در ضمن من چندماه که اقدام کردم ولی حامله نشدم ۴ ساله که ازدواج کردم این ماه من چندم روز تخمک گذاریم میشه چندم سیکلم برم سونو ؟؟
  خواهشا جوابمو بدین ممنون

 40. سلام من از زمانی که تصمیم گرفتم بچه دار شم که یک ساله دوره ‍پریودیم ۲۴-۲۶ رو.ه ونامرتب بوده الان دو دوره منظم و۳۱ روزه است خواهشا به من بگید دوره تخمک گذاری من کیه ومن بجه پسر میخواهم چکار کنم تو را خدا به من زود جواب بدهید

  • سلام من از زمانی که تصمیم گرفتم بچه دار شم که یک ساله دوره ‍پریودیم ۲۴-۲۶ رو.ه ونامرتب بوده الان دو دوره منظم و۳۱ روزه است خواهشا به من بگید دوره تخمک گذاری من کیه ومن بجه پسر میخواهم چکار کنم تو را خدا به من زود جواب بدهید

   • سلام من از زمانی که تصمیم گرفتم بچه دار شم که یک ساله دوره ‍پریودیم ۲۴-۲۶ رو.ه ونامرتب بوده الان دو دوره منظم و۳۱ روزه است خواهشا به من بگید دوره تخمک گذاری من کیه ومن بجه پسر میخواهم چکار کنم تو را خدا به من زود جواب بدهید vv

 41. با سلام خانمی هستم ۳۶ ساله با قاعدگی منظم میخواستم بدانم برای پسر دار شدن چه روزی و چه ماهی مقاربت داشته باشم و آیا جدول چینی مقاربت صحیح است یا نه

 42. من پریودیم۲۵-۲۶ روزه بوده الان ۲دوره مرتب شده و ۳۱ روزه است خواهشا زمان تخمک گذاری من را بهم بگوید بخدا چند بار ایمیل زدم ولی جواب ندادید خواهشا بگید من نامدتب بوده الان مرتب شده خوبه یا بد در ضمن من پسد میخواهم چکار کنم

 43. باسلام من از کیت تخمکگذاری که استفاده کردم روز ۱۳و۱۴ هردومثبت بود یعنی دو بار تخمک گذاری داشتم واینکه من فقط روز ۱۰ جلوگیری نکردم ایا امکان بارداری وجود دارد؟با تشکر

 44. خیلی کار سختیه پیدا کردن زمان های تخمک گذاری.چون من پریودم منظم نیست و همیشه ترشحاتم زیاده.

 45. سلام من در هفته ۳۰ باداری هستم و سونو زمان زایمانم را ۷ مهر ۹۳ تعیین کرده میخاستم بدونم حدودا در چه تاریخی نطفه تشکیل شده ؟لطفا راهنماییم کنید باتشکر

 46. با سلام

  من برای داشتن فرزند پسر ۳ ماه است که تقریبا رژیم خاصی در نظر گرفته ام و نکات مربوط را رعایت می کنم. مهمترین قسمت مربوط به زمان دقیق تخمک گذاری میشود که برایم ابهام دارد. سیکل من تقریبا ۲۸ روزه است.۱۳ روز بعد از پریودی ترشحات بالا دارم و ۲ روز بعد از آن درد شدید در ناحیه زیر شکم به مدت ۱ ساعت .سوالم این است که کدام یک از این دو روز،زمان تخمک گذاری من است و برای داشتن فرزند پسر نزدیکی مناسب تر است؟ با سپاس

 47. با سلام و خسته نباشید من۳۱سالمه.قصد پسردار شدن دارم.سه ماهه که دوره پریودم منظمه یعنی ۱۸ م پری میشم ولی نمیدونم روز تخمک گذاریم دقیقا کیه؟ایا احتمال داره روز۱۶م باشه؟

 48. با سلام دوره سیکل پریدیم ۳۳ روز هستش .این ماه ۱۸ پریود شدم.
  برای پسر دار شدن دکتر روزهای ۳ و ۵شهریور را برای اقدام کردن تعیین کرده.۳ ماه قبل سونو گرافی انجام دادم پانزدهمین روز پریدیم فولوکول ۲۲ میل توی تخمدان راست و ۲۰ میلیمتر در سمت چپ داشتم قرص تحریک تخمک گذاری مصرف کرده بودم. آیا این ماه هم سونو گرافی کنم.
  نطر شما در مورد روزی که دکتر برا نزدیکی تعیین کرده چه. ؟

 49. سلام لطفا جواب سوالم بدین .
  با اینکه روزی که برای تخمک گذاری و اقدام به بارداری دکترم تعیین کرده فرداست من ترشحاتم قطع شده یعنی تخمک گذاری انجام شده و من فرصت از دست دادم!؟

 50. سلام من ماه پیش از ۹ تا ۱۳ لک بینی داشتم از ۱۴ تا ۱۹ پریودم بود تنبلی تخمدان دارم دو ماه قرص متفورمین خوردم این ماه قرص لتروزول از شب سوم دوتا ه=خوردم این ماه اگه ۱۳ یا ۱۳ پریود بشم زمان تخمک گذاریم کی تا کی الن گذشته

 51. من دوماهه تو رزیمم برای پسردار شدن دو پریود قبلیم ۲۸ روزه بود الان ۲۵ روزه دوتا دختر دارم شما بگین من زمان تخمک گذاریمو چ جوری تعیین کنم چه روزی نزدیکی کنم الان روز دوم پریودیمه میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

 52. سلام سیکل پریدیم ۲۷ روزه است ولی یک ماه در میان ۲۶ یا ۲۸ روزه و ۵ ماه درمیان ۳۰ روزه میشه آیا من جزو دسته پریود منظم هستم؟برای بارداری میتوانم از کیت تخمک گذاری استفاده کنم؟

 53. سلام من شش ماه که عروسی کردم و از اولش دوست داشتم زود باردارشم ازمایش دادیم هر دو سالم پریود های من ۲۸روزه و از زمانی اقدام کردم بعضی موقع۲۴ روزه میترسم تخمکگذاری نداشته باشم تورو خدا کمکم کنید از کیت مکس۱۴ این ماه استفاده کردم خط دوم کمرنگه پررنگ نیس

 54. سلام خواهر من یک سال درگیر هست تا باردار شه ولی نتیجه نمیگیره اولین بارداریش ۱۰ سال پیش بوده همه دارویی هم استفاده کرده خودش و شوهرش هم مشکل ندارن خیلی افسرده هست به نظرتون باید چکار کنه؟

 55. سلام من هر۲۸روز ۱بار پریود میشم مسلما روز ۱۴ میشه روز تخمک گذاریم اما این ۳ماهی که اقدام کردم باردار نشدم و ۱روز عقب انداختم یعنی الان هر۲۹ روز ۱بار پریود میشم خواستم بدونم حالا روز تخمک گذاریم کی میشه؟

 56. سلام من ۳ یا ۴ روز قبل از زمان که پریودی نزدیکی داشتم, میدونستم پریودیم نزدیکه اما از فردای اون روز علایمی داشتم که حس میکردم ممکنه باردار باشم اما با ناراحتی پریود شدم , ایا ممکنه که باردار باشم ؟
  تازه لکه دیدم ,

 57. سلام من پریود نا منظم دارم چطوری بفهمم زمان تخمک گذاریم کیه؟برای این ماه؟

 58. باسلام من دقیقا دوسه روز از پریودم گذشته و فکرمی کنم علائم تخمک گذاری رو دارم حرارت بدنم بالاست ممکنه تخمک گذاری بلافاصله بعدازپریود انجام بگیرد؟

 59. با سلام و خسته نباشید من در روز ۱۳ دوران تخمک گذاری با نامزدم نزدیکی داشتم و پرده بکارت من از نوع ضخیم می باشد منی نامزدم به آلتم ریخته شد و فردایش ۴ قرص ال دی و بعد از ۱۴ ساعت دوباره ۴ قرص خوردم و در سری دوم بعد از ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه استفراق کردم و دوباره قرص نخوردم. آیا احتمال بارداری است؟ آیا قرص تاثیر داره؟

 60. با سلام و خسته نباشید من برای بارداری دوم میخاهم پسردار شوم و ۲کتاب مربوط به تعیین جنسیت را مطالعه کرده ام زمان پریودهای قبلی ام ۱۹و۱۴و۱۱ مردادوشهریورومهربوده اگر بخاهم باتوجه به روش سوم روزتخمک گذاری رومشخص کنم بایددقیقاچی ازداروخونه بگیرم وروزچندم نمونه ادرار راامتحان کنم واگر مثبت بودچندساعت بعداآن آمیزش داشته باشیم؟

 61. سلام من دو ماه میشه از ازدواجم ولی هنوز نشانه ای از باردار شدن در خود نمیبینم وقتی با شوهرم همخوابی میکنم اصلاً احساس نمیکنم که چیزی در وجودم ریخته باشه اخه همه آب منی دوباره از واژنم بیرون میاد . میشه رهنمایی کنین من را که چطور میتونم باردار بشم و پسر باشه.

 62. سلام خسته نباشید
  من ۵ماهی هست کازدواج کردم وتصمیم ب بچه دارشدن داریم
  قبل از اقدام پیش دکتر زنان رفتیم ی سری ازمایش دادن ک انجام دادم وگفتن مشکلی نیست وفقط ی مقدار عفونت دام ک قرص وپماد دادن اما متاسفانه پماد رونتونستم اما قرص رواستفاده کردم بعداز پریودی ۱۰روزش اقدام کردیم البته ب گفته ی دکتر
  ب مدت ده روز وی شب درمیان
  قراربراین بود ک ۱۹این ماه پریودشم ک ۱۵شدم وخونریزی شدیدهمراه بادل دردوکمردرد شدید
  ناگفته نماند ک تواین مدت ک اقدام کردیم همش حالت تهوع وسردرد وسرگیجه وافت فشارودل درد وکمردرد وگرفتگی عضلات داشتم وچندبارهم باچک بی بی انجام دادم ومنفی بود
  میشه ذاهنماییم کنید برای سری بعد واینکه این اتفات برای چی بوده ؟
  وامکان بارداری هست؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟
  باتشکر

 63. با سلام خانمی هستم ۳۳ ساله که پریودم ۲۴ روزه بوده اما تو ماه اخیر ۳۳ روزه شده که سابقه نداشته حدسم اینه علتش استرس وشوک عصبی باعث بهم خوردن سیکل شده میخوام تواین ماه برای بارداری اقدام کنم ایا زمان تخمک گذاری رو ۲۴ روزه بگیرم یاماه اخر

 64. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم استفاده از جوش شیرین قبل از نزدیکی به صورت سطحی خطری براس جنین نداره ؟ بعد من میتونم به صورت سجده ای نزدیکی کنم بعد همون طور بمونم بعد یه ربع به راست بخوابم نتیجه میده؟ مرسی

 65. من یک سؤال داشتم مى تو نم بپرسم ممنون می شوم جواب بدهید

 66. سلام و خسته نباشید.
  من ۳۳/۵سن دارم
  ۲۳آذر اولین روز قاعدگی من بود که ۷روز طول کشید
  ۲۲دی اولین روز قاعدگی من بود و ۷ روز طول کشید
  سیکل من ۲۸-۲۹ روز معمولا است
  تصمیم به باداری برای پسر دار شدن دارم
  لطفا تاریخ دقیق نزدیکی را در فروردین برای من محاسبه کنید؟تشکر

  • سلام اول باید عرض کنم که تمام مطالب این سایت فقط جنبه اطلاع رسانی دارد نه جنبه درمانی
   لطفا از نرم افزار استفاده کنید. به صفحه دانلودها مراجعه کنید.

 67. با سلام. ۲٨ سالمە و ازدواج نکردم.نزدیک یکسالە بە طور نامنظم بعضی دوره های پریودی بعد از یک هفته از اتمام خونریزی من لکه خون می بینم .میزانش هم متفاوتە انگار یهوری خودمو خیس می کنم یکبار با حجم زیاد یا با حجم کم.حالت خونابە هم دارە.دلیل این امر چیه؟.
  سپاس گذارم .

 68. با سلام دوره های پریود من همیشه منظم و ۲۸ روزه بود ولی ما گذشته۳۲ روزه شد من دوماهه که داروهای کم کاری تیروئد مصرف می کنم،ممکنه این اختلال از این دارو ها باشه؟؟ممکنه کسی در روز یازدهم پریودی تخمک گذاری کنه؟؟ممنون می شم جواب بدید

 69. با سلام و خسته نباشید ببخشید من سی سالمه یک ماه پیش واسه بارداری اقدام کردم چون پسر میخوام واسه سونو رفتم دکتر پریودم سی و یک روزه بود دکتر گفت روز ۱۳و۱۵ پریودم نزدیکی کنم روز ۱۵قبل نزدیکی از کیت استفاده کردم فقط یه خط بالا دیده شد تو شک بودم ولی نزدیکی کردم بهد هفت روز لک شدم بعد سه روزش پریود شدم ایا زمان تخمک گذاریمو اشتباه گفته بودن؟زودتر بوده؟این ماه ۲۶روزه است پریودم من کی نزدیکی کنم واسه پسر دار شدنم تمام ازمایشام سالمه ویتا مینم یک ساله میخورم چرا باردار نشدم میشه کمکم کنین با تشکر

  • سلام
   البته همه اقدام ها موفقیت آمیز نیست و این امر در مورد همه زوجها طبیعیه. ولی برای سن شما روی مرز قرار داره بهتره بازهم زیر نظر پزشک اقدام کنید.

 70. د
  خانومی هستم ۳۷ساله عاشق مادرشدن اون دختر حتی دوقلو ولی شوهرم مخالف به دنیا اوردن فرزند مگه معجزه بشه طبیعی جلو گیری میکنیم چطور میتونم احتمال بارداری رو بالاببرم ایا میتونم حس قشنگ مادرشدن تجربه کنم عادت ماهانه ام۲۸روز منظم بود ولی چند ماهی۲۵ روز شده امیدم به اب قبل از منی که شنیدم میتونه باعث بارداری بشه

  • سلام
   بارداری ناخواسته( حتی اگر یک طرفه باشه ) اصلا توصیه نمیشه چون عواقب روحی داره. ولی خوب روش بارداری خیلی مشخصه ( عدم جلوگیری ) در خصوص مایع قبل از منی هم باید بگم بله درسته احتمال داره ولی خیلی خیلی کم.

 71. درود و سپاس حرفهای شما رو قبول دارم که خواستن کودک یکرفه شرایط روحی بدی خواهد داشت .اولین باری که برای رسیدن به خواستم میخواهم اصرار کنم ایا دستمال اغشته به اسپرم یواشکی به دهانه واژن بمالم شانسم بیشتر میشه یعنی احتمال داره بشه؟ همسرم اصلا راضی نمیشه حتی میگوید اگر ناخواسته بشی باید سقط کنی خیلی غم انگیزه حتی فکرش.ما در امریکا هستیم تنها هستیم اصلا شرایط ش رو نداریم (همسرم دکترا می خوند و من کار میکنم) .با تشکر امیدوارم همه حس مادر شدن تجربه کنند

 72. سلام من ۲۴ سالمه و ۹ ماه که ازدواج کردم ولی متاسفانه بعداز سونوگرافی دکترگفت یک ساله که تخمدان چپم pcos،وبرای دوماه به من قرص هرمونی داد،طی این دوماه پریودی منظمی داشتم ولی بعداز اون سیکل من ۳۱ تا ۳۴ روزه شده.ایا نیازی هست که دوباره قرص بخورم؟ من از ناباروری میترسم ،ایا امکانش هست؟ چون شوهرم راضی نیست زود بچه داربشیم،من باید چیکارکنم؟

  • سلام
   متاسفم من پزشک نیستم و در این خصوص تخصص ندارم.
   تجربه نشون می ده که مصرف قرصهای هرمونی سیکل خانم ها رو تغییر میده و این طبیعیه. در خصوص ادامه قرص ها هم لطفا با پزشک صحبت بفرمایید. سن شما پایین است و خطر ناباروری رو کم می کنه ، یعنی در سنین کم احتمال ناباروری خیلی کمه. ولی خوب از طریق متخصص موضوع را پیگیر باشید.

 73. سلام دوستان، میخواستم بدونم که اگه بعد از ۷روزپریود دوباره چندروز لکه شم اونوقت زمان تخمک گذاریم از کجا باید حساب کنم؟

 74. با سلام وارزوی قبولی طاعات من ۳۰ سالمه ویک دختره۶ ساله دا مهر ماه عمل لاپاراتومی به دلیل کیست انجام دادم فیبروم وتومور هم داشتم لوله فالوپ سمت چپمو برداشتن کیست هم سمت چپ بود جواب بیوپسی هم مثبت بود وبخیمی نداشتم حالااز دو ماه بعد از عمل اقدام به بارداری کردم هنوز نتیجه نگرفتم تخمدانها ولوله سمت راستم سالمه فولیکول دارم از کیت تخمک گذارهم استفاده کردم پر رنگ شد ذخیره تخمکی و ازمایش شوهرم هم خوب بود به ماده حاجب هم حساسیت دارم که عکس رنگی انجام بدم حالا موندم چه کار کنم به نظر شما احتیاج به برسی دارم یا صبر کنمهر ماه منظم پریود میشم دیگه کیست وفیبروم ندارم و بچه اول رو طبیعی باردار شدم ممنون میشم جواب رو بهم ایمیل کنید سپاسگذارتون هستم

  • سلام
   با شرایطی که توضیح دادید توصیه می کنم تحت نظر پزشک و با مشورت یک متخصص اقدام کنید. البته دو ماه اقدام خیلی نگران کننده نیست ولی برای اینکه باتوجه به سن شما بارداری زودتر اتفاق بیافته بهتره تحت نظر اقدام کنید.

 75. سلام من ماه قبل قرص ضد بارداری مینداختم قطع کردم و ۱۰این ماه پریود شدم زمان پریودم هم دقیق روزهای دهم است اگر ۱تا۲ماه بعد رابطه داشته باشیم امکان حاملگی وجود داره و روز تخمک گذاریم کی هست؟

  • سلام
   مکان بارداری وجود داره. و زمان تخمک گذاری شما رو نمیشه دقیق اعلام کرد. ولی بهترین زمان برای اقدام به بارداری ( اگر زمان شروع سیکل شما همیشه روز ۱۰ باشه ) بین ۲۱ تا ۲۸ هر ماه بهترین زمان است.

 76. سلام من ماه دوم اقدام هستم پری هام منظمه۲۹روزس ازماه اول اقدام بعدازنزدیکی کمردرددارم ۴ناه پیش سونودادم که کیست دروموئیدداشتم ودکترگفت خیلی ریزه ومشکلی ایجادنمیکنه ودرزایمان درمیاریم اگرمیشه راهنماییم کنیدکه زمان تخمک گذاریم کی هست وآیاکمردردم مشکل خاصی نیست من امروزروز۱۳پری هستم وترشحات سفیدرنگ راازروز۷پری دارم

  • سلام دوست عزیز
   واقعا امکانش نیست که برای همه دوستان ، روز تخمک گذاری رو محاسبه کنم. برای همین لطفا از مطالب درج شده در سایت استفاده بفرمایید.
   در خصوص کیست هم ارتباطی به زمان تخمک گذاری و بارداری نداره و کمر درد رو بیشتر خانم ها دارند. خیلی تخصصی نمی تونم کمکتون کنم فقط در شرایط عادی باید بدونید که نزدیک به شروع سیکل بعدی می تونید بی بی چک استفاده کنید و در صورت مثبت بودن باید به آزمایش گاه مراجعه کنید.

 77. ممنون از جوابتون یعنی اگر یکم دوم و سوم ماه رابطه داشته باشیم امکان بارداریم وجود داره یانه؟

  • عرض کردم که در زمانی اعلام شد ، بهترین موقع برای اقدامه . ولی دلیل نمیشه در روزهای دیگه امکان بارداری وجود نداشته باشد. ولی احتمال بارداری در روزهای دوم و سوم کمتره.

 78. با سلام و خسته نباشید
  من ۲۵ سال دارم و اقدام کردم برای بارداری کردم و از کیت تخمک گذاری استفاده کردم و روز پنجشنبه آخر شب ۲ خط پررنگ ظاهر شد و ما نزدیکی کردیم و روز یکشنبه دوباره از کیت استفاده کردم دوباره ۲ خط ظاهر شد آیا من باردار هستم؟

  • سلام
   کیت تخمک گذاری برای تشخیص زمان تخمک گذاری است نه برای تست بارداری.
   یعنی وقتی دو خط در کیت تخمک گذاری ظاهر می شود ، یعنی تخمک گذاری انجام شده است و آماده بارداری هستید.
   برای تست بارداری از بی بی چک استفاده کنید.

 79. سلام خانم دکتر
  من دو دوره یکی ۱۲اردیبهشت اولین روز خونریزی بود ۱۱شب
  یکی ۱۲خرداد ساعت سه ونیم شب
  طول دوره ام چند روزه است ؟۳۱ یا ۳۳؟
  *یاداوری ؛اردیبهشت سی و یک روزس

 80. سلام
  تعداد روزهای پریودیم ۳روزه (یعنی ۳روز فقط خونریزی دارم)و سیکل ماهیانم هم ۲۶روزه هست.برای تعیین زمان تخمک گذاری همان هفت روز محاسبه میشه؟(یعنی تعداد روزهای پریودی ۷روز ه؟)

  • سلام
   برای محاسبه زمان تخمک گذاری ، نیاز به دانستن روز پاک شدن ندارید. همیشه معیار محاسبه اولین روز قاعدگی و همین طور طول مدت سیکل ماهیانه است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*