هفته نهم بارداری

week9

تغییرات کودک شما در این هفته:

خبر جدید اینکه مسافر شما اکنون یک اینچ قد دارد.( تقریبا به اندازه یک دانه انگور ) و وزنش هنوز به یک اونس نرسیده است. حالا کمی بیشتر به آدمی زاد شبیه است. بخش های اصلی بدن تقریبا ظاهر شده اند، هرچند که جزئیات زیادی از آنها شکل نگرفته و این امر در طول ماه های آینده انجام خواهد شد. اکنون قلب به چهار اتاق کوچک تقسیم شده و دریچه ها شروع به شکل گیری کرده اند. زائده دم مانند کاملا از بین رفته است. اندامها، عضلات و اعصاب کودک درحال رشد هستند.اندام های جنسی خارجی نیز وجود دارند ولی هنوز جنسیت مشخص نیست و کمی باید صبر کنیم. چشمها به طور کامل شکل گرفته اند اما پلک ها هنوز بسته اند و تا هفته ۲۷ باز نخواهند شد. او لاله گوش کوچکی دارد و دهان، بینی و سوراخهای بینی متمایز شده اند.حالا جفت به اندازه کافی رشد کرده است تا فعالیتهای حیاتی تولید هورمون ها را انجام دهد. اکنون که فیزیولوژی پایه بدن کودک پایه ریزی شده است، او آماده است تا به سرعت وزن بگیرد.

تغییرات مادر در هفته نهم

در ظاهر هنوز شما حامله به نظر نمی رسید، حتی اگر دور کمر شما کمی زیاد شده باشد و خود شما کمی احساس حاملگی دارید. علاوه بر اینکه بیماری صبحگاهی و دیگر علائم فیزیکی هنوز شدت دارند، شما ممکن است از نظر عاطفی کمی احساسی شوید.

نوسان در خلق و خو به سراغ شما آمده است ( که البته کاملا طبیعی است که درباره پدر یا مادر شدن احساس دوگانه وحشت و هیجان و اشتیاق داشته باشید) سعی کنید یه خود مسلط باشید و نگرانی های بی مورد را از خود دور کنید. بیشتر زنان دمدمی مزاج بودن را در هفته های شش تا ده تجربه می کنند.

فعالیت های این هفته

از امروز برای برقراری ارتباط عاطفی با نوزاد خود وقت بگذارید. هر روز دو زمان ۵ دقیقه ای تنظیم کنید و با کودک خود ارتباط برقرار کنید، درباره اش فکر کنید و حتی با او حرف بزنید. برای بسیاری از زنان، صبح قبل از برخاستن از رختخواب و شب قبل از خواب بهترین زمان است. در این ۵ دفیقه با آرامش و بدون سروصدا بنشینید و دست خود را روی شکمتان قرار دهید و بر روز تنفس خود تمرکز کنید سپس به کودک خود فکر کنید ( به آرزوهای خود، هدف خود از مادر شدن و لحظات زیبای زندگی مادرانه و…) این کار به شما کمک می کند تا یک ارتباط خوب با نوزاد برقرار کنید و همین طور احساس مادرشدن را آرام آرام تجربه کنید.

منبع : www.babycenter.com

Spliter-3

مطالب مرتبط

نمایش فیلم

بارداری هفته به هفته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*