هفته هشتم بارداری

week8

تغییرات جدید در این هفته:

انگشتان پرده دار از دست ها و پاهایش بیرون زده است، پلک ها به صورت کامل چشم ها را پوشانده است، لوله تنفس از گلو تا ریه های درحال شکل گیری رشد کرده است و دم درحال از بین رفتن است.

در مغز جنین، سلولهای عصبی درحال رشد هستند و با برقراری ارتباط بین آنها مسیرهای عصبی ابتدایی شکل می گیرد. شاید شما درباره جنسیت کودک تصوراتی دارید و خیالبافی می کنید ولی او هنوز اندام تناسلی خارجی او رشد نکرده است و نمی شود درباره دختریا پسربودن صحبت کرد. در هر صورت کودک شما دائم درحال حرکت و تغییر است ولی شما هنوز چیزی احساس نمی کنید.

زندگی مادر در این هفته

احتمالا متوجه رشد سینه های خود شده اید و گرمای بیشتری را در آنها احساس می کنید. خیلی زود باید لباسهایی با سایز بزرگتر تهیه کنید. افزایش سطح هورمونها باعث رشت سینه ها و دیگر بافتهای شده است و شما برای شیردهی آماده می شوید. رشد سینه ها تا انتهای دوران بارداری ادامه خواهد داشت.

تعجب نکنید اگر سینه ها به اندازه یک فنجان بزرگتر شده اند بخصوص اگر اولین بارداری شما است. درذهن داشته باشید که همین روزها باید یک سینه بند مناسب و بزرگتر تهیه کنید.

احساس خستگی؟  تغییرات هورمونی ( خصوصا افزایش هورمون پروژسترون ) باعث می شود احساس خستگی و خواب آلودگی داشته باشید. همچنین تهوع و استفراغ انرژی زیادی از شما صرف خواهد کرد.و ممکن است خواب راحت شبانه را از شما بگیرد بخصوص اگر شما نیاز به بیرون روی زیاد ( ادرار شبانه ) هم داشته باشید.

برخی از زنان با روزی ۱۵ الی ۲۰ دقیقه پیاده روی توانسته اند احساس کسالت و خستگی در سه ماهه اول بارداری را کاهش دهند.

منبع:  www.babycenter.com

Spliter-3

مطالب مرتبط

نمایش فیلم

بارداری هفته به هفته

آزمایشات مورد نیاز دوران بارداری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*