هفته ششم بارداری

رشد جنین در هفته ششم بارداری

week6

بزرگ ترین پیشرفتهای این هفته :  بینی ، دهان و گوش ها که شما بیشتر اوقات ( بعد از تولد ) آنها می بوسید ظاهر شده اند. اگر شما می توانستید درون رحم خود را ببینید ، یک سر بزرگ و سوراخ های تاریکی را پیدا می کردید که قرار است چشمان کودک شما در آن شکل بگیرد. گوش هایش در دو طرف سر حالت افتاده ای دارند و دستها و پاها نیز مانند جوانه های کوچکی بیرون زده اند.

قلبش حدودا ۱۰۰ الی ۱۶۰ بار در دقیقه می زند- تقریبا دو برابر قلب شما – و خون شروع به گردش در بدن کوچک او کرده است. روده ها در حال رشد هستند و دو توده بافت که بعد ها ریه ها را خواهند ساخت ظاهر شده اند. غده هیپوفیز تشکیل شده است. در حال حاضر کودک شما یک چهارم اینچ اندازه دارد، تقریبا به اندازه یک عدس.

توجه :  رشد هر کودک در رحم مادر ممکن است با بقیه متفاوت باشد. اطلاعاتی که ما ارائه می دهیم فقط به منظور ایجاد یک تصویر کلی از مراحل رشد نوزاد است.

تغییرات مادر در هفته ششم

شما ممکن است احساس کنید که تبدیل به موجودی دو بعدی و دو شخصیتی شده اید – یک روز نگران و غمگین و روز بعد شاد و سرحال – این نگران کننده نیست ( بخصوص اگر شما به خود افتخار کنید و به خود مسلط باشید ) احساس شما طبیعی است. عملکرد هورمون ها در این دوران بیشترین علت این تغییرات است. اما هورمون ها به کنار، زندگی شما در حال تغییر در یک مسیر بسیار بزرگ است و چه کسی می تواند نگران آن نباشد و دچار احساسات و عواطف نشود.

منبع:  www.babycenter.com

Spliter-3

مطالب مرتبط 

نمایش فیلم

بارداری هفته به هفته

شانس تولد دوقلوها

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*