پرستار خوب برای کودک

 

انتخاب پرستار کودک برای والدین کار دشواری است . وقتی آنها مجبورند کودکشان را پیش یک پرستار بگذارند ،دوست دارند خیالشان جمع باشد و کودکشان از کنار او بودن احساس خوشحالی و امنیت کند . اما با چند دقیقه حرف زدن و دیدن یک پرستار نمی توان اطمینان پیدا کرد که او انسان مسولیت پذیری باشد . بنابراین بهتر ای برای انتخاب یک پرستار برای کودکتان به توصیه و سفارش دیگران توجه کنید .

.تاجایی که برایتان امکان دارد از خانواده و دوست و آشنای خودتان بخواهید مراقب فرزندتان باشند. شما همچنین می توانیدبرای انتخاب پرستار برای فرزندتان از مشاورین و مربیان مدرسه کمک بگیرید . سعی کنید از افراد مورد اطمینانتان پرس و جو کنید و پرستار مناسبی برای کودکتان پیدا کنید .

وقتی برای کودک خودتان پرستار ی انتخاب می کنید به سن او نیز توجه داشته باشید . اگر کودک شما یک نوزاد است ، بهتر است از یک پرستار با تجربه و میانسال کمک بگیرید . ولی اگر کودک شما چهار تا پنج ساله است ، بهتر است از یک پرستار جوان و پرشور و نشاط کمک بگیرید .

وقتی پرستاری انتخاب می کنید ، او را به خانه ببرید تا ببینید رفتار او با فرزندتان چگونه است . از او درباره ی کارش و دوستانش سوال بپرسید تا با او بیشتر آشنا شوید . ببینید عکس العمل کودکتان نسبت به آن پرستار چگونه است ؟ آیا پرستار رابطه ی خوبی با فرزندتان دارد ؟

پرستار باید صبور، خوش رفتار، خوش اخلاق و خوش برخورد باشد و تا حدی اطلاعات و آگاهی نسبت به روان شناسی دوره های مختلف رشدی داشته باشد. به عنوان مثال در بدترین سن که در نوپایی کودکان حدود ۱۵ ماهگی تا ۳ و ۵/۳ سالگی است، اغلب بچه ها، بدخلق، لجباز و مختصری پرخاشگر می شوند.

در صورتی که پرستار در خصوص این سنین، اطلاعات روان شناسی رشدی کافی نداشته باشد، با یک برخورد یا رفتار غلط، می تواند مشکل های رفتاری کودک را حتی تثبیت کند. بنابراین داشتن اطلاعات رفتار با کودک برای پرستار هم بسیار مهم است. اینکه پرستار چه زمان هایی و چند ساعت در روز را باید با کودک بگذراند هم بسیار مهم است..

راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا پنج سالکی . رابین گلدستاین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*