هفته سوم بارداری

تغییرات جنین در هفته سوم بارداری

baby-4

اکنون درون رحم شما چه خبر است؟ خیلی خبرها‌! نوزاد شما الان یه توپ کوچک است که از چند صد سلول تشکیل شده و این سلول ها بدون وقفه درحال تقسیم شدن هستند. هنگامی که این توده سلولی درون رحم شما جای گرفت است جفت شروع به تولید هورمون هایی می کند که از ریزش پوشش داخلی رحم جلوگیری می کند.یکی از هورمون های تولید شده HCG نام دارد که مشخص کننده حاملگی است و باعث می شود تست حاملگی مثبت باشد. ( اگر تست حاملگی شما در این هفته منفی بود و طی دو سه روز آینده پریود نشدید می توانید دوباره سعی کنید.)

در همین حال در اطراف توده سلولی ( جنین درحال رشد ) مایع امونیاک جمع آوری می شود و بعدها کیسه آمنیوتیک را تشکیل خواهد داد. این مایع طی هفته ها و ماه های آینده فرزند شما را همراهی خواهد کرد.  ودرست در همین موقع بلاستوسیست های کوچک شما به وسیله تونلهای میکروسکوپی یک سیستم گردش خون ابتدایی ساخته و به رگهای دیواده رحم متصل می شوند و از طریق همین سیستم اولیه اکسیژن و مواد غذایی را به نوزاد می رسانند و مواد زائد را دفع می کنند. جفت هنوز به اندازه کافی رشد نکرده است تا این وظیفه را بر عهده بگیرد و این روش تا پایان هفته بعد ادامه خواهد داشت.

تغییرات بدن مادر در این هفته

یک جلسه سرنوشت ساز درون بدن شما برگزار شده است ( یک اسپرم غشای بیرونی تخمک را شکافته و تخم درون آن را بارور کرده است ) چند روز پس از لقاح تخم بارور شده به دیواره رحم چسبیده و شروع به رشد می کند. و یک کودک درحال ساخته شدن است. احتمالا شما هنوز نمی دانید باردار شده اید ولی تا پایان این هفته ممکن است شما کمی لکه ببینید که به اصطلاح آن را لکه بینی لانه گزینی می گویند. این لکه ممکن است به علت نفوذ تحم در پوشش غنی از خون رحم ایجاد شده باشد که معمولا شش روز پس از لقاح اغاز می شود. البته هنوز هیچ کس به درستی علت آن را نمی داند و لکه ها بسیار کم هستند و تنها تعداد کمی از زنان آن را تجربه می کنند

در این هفته انجام دهید

یک کیت تست حاملگی بخرید. کیت تست بارداری را در خانه داشته باشید. معمولا کیتها تست خانگی می توانند دو هفته بعد از تخمک گذاری ، حاملگی را به دقت تشخیص دهند. می توانید به وسیله این کیت ها به موقع از بارداری خود مطلع شوید. کیتی را خریداری کنید که شامل چندین کیت تست داشته باشد و بتوانید چندبار این تست را نجام دهید( در روزهای مختلف ) به خاطر داشته باشید که بهترین زمان برای انجام تست بارداری صبح است.

 منبع:   www.babycenter.com

Spliter-3

مطالب مرتبط

نمایش فیلم

بارداری هفته به هفته

۲ نظر

  1. باسلام خوب بود ولی کافی نبود

  2. باسلام خوب بود ولی چه تغییراتی ممکنه در بدن مادررخ دهد که بفهمه بارداره

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*