اقدام به بارداری

اقدام به بارداری

بارداری که بدون برنامه ریزی صورت گرفته است .

اگر برنامه ریزی برای بارداری انجام نشده باشد ، خانمی ناگهان پس از ازدواج متوجه می شود که حامله شده است و ۱ تا ۲ ماه از حاملگی او گذشته است و زمانی تصمیم می گیرد که نزد پزشک متخصص برود که معمولا ۲ تا ۳ ماه از حاملگی او گذشته است .همانطوری که همه می دانیم ۳ ماه اول دوران بارداری زمانی است که اعضا ی بدن جنین تشکیل می شود ، بنا براین چون مادر از حاملگی خود خبر نداشته است ممکن است اتفاق هایی افتاده باشد که روی جنین او اثر گذاشته باشد . چنین خانم هایی ممکن است پس از آگاهی از حامله شدن نگران گردند .

این نگرانی معمولا موجب اختلال در رفتار و در تغذیه ی مادر می گردد که هر دو سبب توقف رشد جنین داخل رحم او می گردد . اگر مادر رد چنین احساسی کرد باید بداند در حال حاضر جنینی در رحم خود دارد و باید در جهت رشد طبیعی او عمل کند . موقعی که مادر با حرکت جنین در رحم خود وجود فرزندی را حس کرد یا در هنگام سونوگرافی وجود جنین را در رحم خود مشاهده کرد و اندام او را دید احساس محبت و عاطفه ی مادری در او ظاهر و تمام ناراحتی و نگرانی ها برطرف خواهد شد .

بعضی از مادران جوان نیز تصور می کنند حامله شدن موجب تغییر شکل و اندام آنها خواهد شد و نگران می شوند . این مادران نیز باید بدانند با ورزش پس از زایمان و تغذیه ی مناسب وضع طبیعی خود را به دست خواهند آورد . بعضی دیگر نگران مراحل زایمانخود می شود ،چنین مادرانی باید در مورد دورانب ارداری و مراحل مختلف زایمان مطالعه کنند و آگاه گردند تا ۹ ماه دوران بارداری را به خوبی سپری کنند و خود رابرای زایمان طبیعی آماده سازند .

بعضی از مادران نیز از این نگرانند که نوزادشان ممکن است سالم نباشد . چنین مادرانی باید بدانند غیر طبیعی بودن نوزاد بسیار بسیار نادر است و ۸۰ درصد ناهنجاری های جنینی ناشی از مادر حامله ای است که در اوایل دورانبارداری خود دارویی مصرف می کنند یا در معرض اشعه ی ایکس قرار گیرد . بنابراین با توجه به این اصول مادر حامله می تواند از پیدایش ناهنجاری در نوزادش جلوگیری کند .


بارداری که با برنامه ریزی صورت بگیرد .

امروزه با تکنولوژی و دانش پزشکی در دسترس مشخص شده است که نه فقط دوران حاملگی مهم است بلکه دوران قبل از حاملگی نیز مهم می باشد . در گذشته به ۹ ماه دوران حاملگی توجه داشته ولی امروز ۳ ماه قبل از حامله شدن را نیز جزءدورانی می دانند که اگر خانمی می خواهد حامله شود باید در سلامت کامل باشد و خود را برای حاملگی آماده سازد.در حقیقت برای سلامتی مادر و جنین و نوزاد ۱۲ ماه باید در نظر گرفت که ۳ ماه آن قبل از حاملگی و ۹ ماه آن دوران حاملگی است .

نحوه تفسیر نتیجه آزمایش خون برای بارداری

دانلود کنید:

  • نرم افزار محاسبه زمان تخمک گذاری  دانلود

  • بسته آموزش تصویری یوگا در بارداری   دانلود

  • بسته آموزش تصویری ورزش در بارداری  دانلود

  • فیلم بارداری در ۵ دقیقه دانلود

شما با خرید این بسته علاوه بر بهره مندی از مطالب آموزنده داخل آن ، از سایت نی نی رشد حمایت می کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*