چربی در رژیم غذایی و ارتباط آن با سلامت قلب و عروق در کودکان

کالبد شکافی کودکانی که در اثر تصادف فوت کرده اند ، نشان داده است که تصلب عروق قلب از دوران کودکی و نوجوانی شروع میشود و بستگی به بالا بودن مقدار کل کلسترول سرم خون ،بالا بودن لیپو پروتئین با چگالی پائین(کلسترول مضر LDL)و همجنین پائین بودن لیپو پروتئین با چگالی بالا (کلسترول مفید HDL) دارد .

برنامه ی ملی آموزش کلسترول در آمریکا برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی ،توصیه کرده است که ترکیب رژیم غذایی کودکان بزرگتر از دوسال باید مانند افراد بالغباشد ، یعنی حداکثر حدود ۳۰ درصد کالری مورد نیاز بدنشان از چربی تامین می شود . (۱۰ درصد از چربی های اشباع شده ،۱۰ تا ۱۵ درصد از چربی های اشباع نشده و ۱۰ درصد نیز اط چربی های اشباع نشده با یک باند مضاعف ).

مقدار مصرف کلسترول آنها هم نباید بیشتر از ۳۰۰ میلی گرم در ۲۴ ساعت باشد . در مورد کودکانی که در فامیل آنها افرادی با کلسترول بالا وجود دارد . (۲۵۰ میلی گرم یا بیشتر در هر دسی لیتر ) و یا سابقه ی سکته ی قلبی در سن کمتر از ۵۵ سالگی دارند ، باید ازمایش خون از نظر تعیین مقدار کلسترول خون انجام گیرد .

انجمن علمی کودکان در آمریکا توصیه کرده است که رزِم غذایی کودکان بزرگتر از ۲ سال باید رژِم غذایی کم چربی باشد تا با این رژیم عادت کنند و در سن ۵ سالگی نیز میزان چربی مصرفی آنها همان توصیه ی برنامه ی ملی آموزش کلسترول در آمریکا باشد .

تغذیه ی ناسالم سبب می شود که تصلب در عروق قلب به صورت لکه هایی در سرخرگ ها ی قلب به وجود آید . سپس این لکه ها به تدریج بزرگتر می شود و موجب انعقاد خون در محل لکه و انسداد رگ می گردد و قسمتی از قلب که از آن سرخ رگ تغذیه می شود ،بدون خون میگردد و سکته ی قلبی ایجاد می شود .اگر چنینی وضعیتی در مغز به وجود آید موجب سکته ی مغزی می شود .

برگرفته از کتاب تغذیه ی کودک من . نوشته دکتر جواد فیض

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*