آیا می توانم به کودکم پستانک بدهم ؟

آیا می توانم به کودکم پستانک بدهم ؟
بچه ها از روی غریزه دوست دارندچیزی را بمکند . بعضی از بچه ها انگشت شان را می مکند و بعضی از آنها هر وسیله ای جلو ی دستشان باشد ،مثل پتو و متکایشان را می خورند . عده ای دیگر نیز پستانک می خورند ،وقتی والدین به فرزندشان پستانکی می دهند ، می بینن که کودک آرام می شود . این روش ساده و آسانی برای آرام کردن کودکان است ،والدین می توانند برای آرام کردن فرزندشان در گهواره ،در ماشین یا هر مکان دیگری از این وسیله استفاده کنند تا وقتی که فرزندشان بزرگتر شد ، به عنوان اسباب بازی از این وسیله استفاده کند .
پستانک دادن به بچه اشکالی ندارد وآسیبی به بچه نمی رساند ، ولی بسیاری از والدین معتقد هستند که اگر بچه ها پستانک بدهند ،به آنها وابسته می شوند . دیگران ممکن است به شما بگویند «این چیه به بچه ات آویزان کردی ؟خرس گنده شده هنوز هم پستونک می خوره ؟»
معمولا پدر و مادر ها از تجربه های بزرگتر هایشان برای تربیت فرزندشان استفاده کی کنند ، ولی گاهی اوقات والدین آنها نیز با استفاده از پستانک مخالفند .

 

ممکن است مادری به حرف مادرش گوش بدهد و اصلا به کودکش پستانک ندهد ،وقتی او به مطب پزشک میرود ،کودکش سربه گریه می گذارد و او به دردسر می فتد . این مادر می تواند به جای گوش دادن به حرف والدینش ،خودش تصمیم می گرفت و کار درست را انجام می داد . علاوه بر این مساله بسیاری از والدین خودشان به استفاده از پستانک برای فرزندشان شک دارند و می ترسند که مبادا فرزندشان پستانک خوردن را ترک نکند .

 

 

برگرفته از کتاب کامل تربیت کودک . نوشته رابین گلدستاین .انتشارات آسمان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*