ورزش بدون افراط در بارداری

ورزش بدون افراط
بدن در حال تغییر شما به تغییر در نحوه ی ورزش روزانه نیاز پیدا می کند . اگر می بینید بارداری شما را در انجام ورزش هایی که به آن عادت دارید دچار مشکل می کند و ادامه ی آن را مشکل تر ،خود را سرزنش نکنید . برنامه ی خود را با آنچه می توانید تحمل کنید ،تطبیق دهید .

به بدن خود گوش دهید ،اگر بلند کردن وزنه ناگهان موجب کمر درد تان می شود ،وزن آن را سبک کنید ،شاید متوجه شوید انجام ورزش هایی که به تحمل وزن نیاز ندارد ،مانند شنا و دوچرخه سواری آسانتر است . مهم نیست برنامه ی ورزشی خاص شما چه باشد ،فقط باید قوانین اصولی ورزش کردن را رد دوران بارداری به خاطر داشته باشید .

۱٫اگر به یک ورزش روزانه در حد اعتدال عادت دارید آن را ادامه بدهید . اگر کمابیش کم تحرک بوده اید ،ناگهان یک برنامه ی شدید را شروع نکنید :آهسته و به تدریج پیش بروید تا بدن خود را متحمل فشار زیاد نکنید . به خاطر داشته باشید حفظ یک برنامه ی منظم از یک فعالیت متوسط ،بهتر از پرداختن به ورزشی شدید و غیر معقول است ،که به احتمال زیاد بیشتر باعث آسیب دیدگی می شود .

۲٫ از گرم شدن زیاد بپرهیزید ،به ویژه در طول شش ماهه اول بارداری .

۳٫از انجام نرمش هایی که باید به پشت بخوابید ،به مدت طولانی خودداری کنید ،زیرا ممکن است موجب کاهش جریان خون به قلبتان شود .

۴٫سعی کنید زیاد گرم یا بی آب نشوید ،و در صورتی که احساس خستگی ،سرگیجه ،ضعق یا حالت تهوع داشتید ،بی چون و چرا توقف کنید. در روزهای بسیار گرم یا مرطوب ،بیرون از خانه ورزش نکنید .

۵٫از انجام هر کاری که شما را در معرض خطر اسیب دیدگی به شکم قرار می دهد ،مانند موتور سواری ،خودداری کنید .

۶٫از ورزش های پرشی و پر فشار ،که می تواند بر روی مفاصل باز شونده ی شما فشار بیاورد ،خودداری کنید .

۷٫در سراسر این نه ماه ف ورزش های سبک یا متوسط بهتر از ورزش های پر فشار است .

۸٫در جلسات ورزشی ،یک بطری آب به همراه داشته باشید و مرتب از آن بنوشید .
برگرفته از کتاب بارداری به زبان آدمیزاد . دکتر جو ان استون .

ترجمه نیالا نصیر اوغلی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*