سوزش سردل (ترش کردن )در بارداری

ترش کردن در بارداری
ترش کردن – احساس سوزشی که هنگام بالا آمدن اسید معده به داخل مری خود احساس می کنید –در طول دوران بارداری بشیار شایع است . ترش کردن دو علت عمده دارد (هیچ یک از این دو علت خرافه ای را که می گوید ترش کردن به معنی این است که بچه ی شما موی زیادی خواهد داشت ،تائید نمی کند )
.اول اینکه ،میزان بالای پروژسترونی که که بدن شما تولید می کند . می تواند عمل هضم را کند کرده و عضله ی حلقوی میان معده و مری شل می کند ،که به طور عادی از حرکت اسید های معده به سمت بالا جلوگیری می کند . دوم اینکه ،همچنان که رحم بزرگ میشود ،به سمت بالا بر روی معده فشار می آورد ،که می تواند اسید های معده را به داخل مری فشار دهد.
نکته :
شاید با پیروی از توصیه های زیر ،از ترش کردن خلاصی بیابید .

 به جای حجم زیاد کم و به دفعات غذا بخورید.

 هنگامی که در منزل نیستید ،،یک داروی ضد اسید به همراه داشته باشید .

 یک بسته بیسکویت ترد همراه خود داشته باشید تا زمانی که احساس ترش کردن می کنید ،با سرو صدا بخورید ،شاید گاز معده را نیز برطرف کند .

 از خوردن غذاهای ادویه دار ،چرب و روغنی پرهیز کنید .

 از خوردن درست قبل از خواب پرهیز کنید ،زیرا هنگامی که دراز می کشید ،ترش کردن راحت تر اتفاق می افتد . همچنین ،سعی کنید هنگام خواب ،سر خود را با قرار دادن بالش های متعدد ،بالا نگه دارید .

 اگر ترش کردن شما غیر قابل تحمل شد ،با دکتر خود در مورد داروهایی تجویزی مشورت کنید . بسیاری از داروهای موثر برای ترش کردن ،برای استفاده در دوران بارداری بی خطر است . مصرف سایمتادین،رانیتیدین ،و امپرازول در سه ماهه ی اول بارداری بررسی شده ، و محققان خطر افزایش نقایص مادرزادی ،درد زودرس ،یا مشکلاتی در رابطه با رشد جنین را مشاهده نکرده اند .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*