آیا استفاده از روان کننده ها مانع از بارداری می شود؟

baby-2

Sherman Silber ( متخصص باروری )  :

بله بعضی از روان کننده ها که برای واژن استفاده می شوند برای اسپرم سمی بوده و در فعالیت ماده مخاطی دهانه رحم اختلال ایجاد می  کنند.

به طور طبیعی ترشحات اسیدی مهبل اسپرم ها را از بین میبرد اما خاصیت قلیایی ماده مخاط دهانه رحم درست پیش از تخمک گذاری اسپرم ها را حفظ می کند . روان کننده های مصنوعی اجازه نمی دهند تا اسپرمها به سرعت به دهانه رحم برسند و به همین دلید اسپرم ها در محیط اسیدی مهبل قبل از رسیدن به تخمک می میرند.

هر روان کننده مصنوعی که در فروشگاه ها فروخته میشود یا در خانه یافت می شود (مانند سفیده تخم مرغ یاروغن معدنی) یک مشکل بالقوه دارند. بهترین روان کننده برای زمانی که شما قصد حاملگی دارید  معاشقه با شریک زندگی شمااست. برای عشق بازی با همسرتان وقت بگذارید و از او بخواهید تا بیشتر شما را لمس کند، در آغوش بگیرد و ببوسد. بسیار از زنان اعتراف می کنند که حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارند که برای نزدیکی آماده و تحریک شوند.

اگر همچنان در هنگام نزدیکی ترشحات کمی دارید از آب گرم به عنوان روان کننده استفاده کنید. آب گرم برای اسپرم ها سمی نیست و نیز می تواند به آنها کمک کند تا برای لقاح به تخمک ها برسند.

منبع :   www.babycenter.com

 

مطالب مرتبط :

ده چیز که قبل از بارداری باید ترک کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*