ده چیز که باید قبل از بارداری آنها را ترک کنید.

baby-1

 

وقتی شما قصد دارید صاحب فرزند شوید ممکن است مجبور شوید بعضی از عادات خود را تغییر دهید، لیست ذیل ده چیزی را  که شما باید از زندگی خود حذف کنید را نشان می دهد.

 

۱-  استفاده از روان کننده ها (  Lubricants  )

     بله بعضی از روان کننده ها که برای واژن استفاده می شوند برای اسپرم سمی بوده و در فعالیت ماده مخاطی دهانه رحم اختلال ایجاد می  کنند.

                      ادامه مطلب …

۲-  مصرف بعضی از داروها  

تمام داروهای غیر ضروری را قطع کنید.        ادامه مطلب …

۳- مصرف زیاد کافئین  

این موضوع می تواند دلیل خوبی برای قطع مصرف کافئین باشد.       ادامه مطلب …..

۴-  جیوه موجود در ماهی 

اکثر کارشناسان اعتقاد دارند که زنان در سالهای باروری  می توانند مقداری ماهی مصرف کنند.         ادامه مطلب …

۵-  الکل

یک نوزاد حتی در هفته اول بارداری به سرعت درحال رشد است و بسیاری از زنان در هفته اول حتی نمی دانند که باردار شده اند. تحقیقات نشان می دهد وجود مقدار کمی الکل در خون مادر احتمال سقط جنین را افزایش می دهد. کارشناسان هیچ مقدار امنی از الکل برای مادران باردار پیدا نکرده اند و نحوه واکنش جنین به الکل نیز بسیار متفاوت است. اما اثرات مضر و مخرب الکل بر روی جنین برای همگان واضح بوده و هیچ جای شکی وجود ندارد.

اگر شما قصد دارید باردار شوید، این بسیار مهم است که در نیمه دوم دوره پریود خود الکل مصرف نکنید، زیرا این زمانی است که شما احتمالا حامله خواهید شد. مصرف نوشیدنی های بدون الکل برای کسانی که قصد مادر شدن دارند به جای الکل ونوشیدنی های الکلی توصیه می شود.

۶-  دخانیات

تحقیقات نشان می دهد که مصرف دخانیات تعداد اسپرمها را کاهش میدهد و این موضوع در باره حشیش ( ماری جوانا ) نیز صادق است. اگل شما قصد بارداری دارید بسیار مهم است که هرچقدر می توانید سلامت خود را حفظ کنید، بنابراین به شما توصیه می کنیم که هرچه زودتر مصرف دخانیات را به طور کامل ترک کنید. نه تنها این کار باعث بالا رفتن شانس بارداری شما می شود، بلکه به سلامت خانواده شما نیز کمک خواهد کرد. دود سیگار برای شما، همسرتان و کودکان مضر است.

۷-  مواد شیمیایی موجود در پاک کننده ها

اگر شما برای فرار از تمیز کردن خانه دنبال بهانه می گردید، این بهانه خوبیست.  ادامه مطلب…

۸-  استرس

وقتی کسی برای باردار شدن تلاش می کن و نگران این موضوع است، دیگران به او می گویند ” فقط کافیه آرامش خودت رو حفظ کنی ” .   ادامه مطلب…

۹-  وان داغ

حرارت بالا باعث کاهش تولید اسپرم  در مردان  و کاهش فعالیت تخمک ها در زنان می شود.  ادامه مطلب …

 

منبع :  http://www.babycenter.com

Spliter-3

مطالب مرتبط

همه چیز درباره قبل از بارداری

پاسخ های کارشناسی  قبل از بارداری

پاسخ های کارشناسی دوران بارداری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*