سلامت غذا نوزادان

سلامت غذا
غذاهای ارگانیک یا طبیعی
در سالهای اخیر تغییرات زیادی در کشاورزی صورت گرفته است .گاهی استفاده از آفت کش های شیمیایی و پرورش مصنوعی مواد غذایی کیفیت آنها را تغییر میدهد .در تهیه ی مواد غذایی ارگانیک ،از مواد دفع آفت شیمیایی ، قارچ کش ها و کودکهای شیمیایی و هورمون رشد استفاده نمیشود .
فیزیولوژیِ بدن کودک ظریف است . سیستم گوارشی کودک قدرت جذب بالاتری نسبت به بزرگسالان دارد . این امر باعث میشود کودک مواد غذایی را به سرعت دریافت کند و در نتیجه سموم و مواد سمی را زودتر جذب می کند .اگر کودک از مواد غذایی حاوی مواد افزودنی ،مواد مصنوعی ،شیمیایی و مواد نگهدارنده مصرف کند در معرض خطر قرار می گیرد . از آنجایی که کلیه های کودک ضعیف است کودک نمی تواند مواد ضروری بدن خود را به سرعت دفع کند و در نتیجه مواد سمی مدت بیشتری در بدن کودک با قی می ماند و این امر سلامت کودک را به خطر می اندازد .بنابراین بهتر است تا آنجا که می توانید در هنگام تهیه ی غذا برای کودک از مواد غذایی ارگانیک استفاده کنید . امروزه برخی از مواد غذایی از طریق علم اصلاح ژنتیکی تهیه می شوند . استفاده از این غذاها برای کودک مناسب نیست .

برگرفته از کتاب از تولد تا ۳ سالگی – نوشته ی ماری دین شریدین . مترجمان طیبه رفیعیان ،افسانه سلمانی گیوی.انتشارات خرد آذین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*