روشهای خانگی برای انتخاب جنسیت فرزند

پسر یا دختر

پسر یا دختر

خلاصه : روشهای خانگی

بیشتر این روشها غیر تهاجمی و ارزان هستند و شما می توانید به راحتی در خلوت خانه خود آنها را به کار ببرید. همه چیزی که نیاز دارید ، محاسبه زمان تخمک گذاری به روش محاسبه دمای پایه بدن ویا با استفاده از کیتهای تشخیص تخمک گذاری است. سپس می توانید برای نزدیکی با همسرتان برنامه ریزی و زمانبندی کنید.

سوال مهم این است که کدام روش بهترین و موثر ترین است؟

 

روش زمانبندی شده (Shettles )

انجام نزدیکی در زمانهای خاصی از سیکل قاعدگی

اثر بخشی :

طرفداران این روش معتقدند که این روش ۷۵ درصد موثر است، اگرچه مخالفانی هم دارند. به خاطر داشته باشید که در حالت عادی شانس شما برای داشتن جنسیت دلخواه فقط ۵۰ درصد است.

روش انجام:

نظریه این است که اسپرمهای حامل کروموزومهای Y ( مولد پسر ) سریعتر حرکت می کنند ولی عمر کمتری دارند. و اسپرمهای حاوی کروموزومهای X ( مولد دختر ) کند حرکت می کنند ولی طول عمر بیشتری دارند. بنابراین اگر شما فرزند پسر می خواهید باید تا حد امکان زمان نزدیکی را به زمان تخمک گذاری نزدیک کنید و اگر دختر می خواهید باید دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری با همسرتان رابطه برقرار کنید.
Spliter-3

روش ولان ( Whelan )

نزدیکی زمانبندی شده در روزهای خاصی از سیکل قاعدگی

اثر بخشی :

ولان ادعا می کند که این روش برای انتخاب پسر ۶۸ درصد و برای انتخاب دختر ۵۶ درصد موفق است.

روش انجام :

روش ولان دقیقا برعکس روش زمانبندی (Shettles ) عمل می کند. تئوری که وجود دارد این است که تغییرات بیوشیمیایی که ممکن است اسپرمهای مولد پسر را تولید کند، در چرخه قاعدگی زن زودتر اتفاق می افتند.بنابراین اگر شما فرزند پسر می خواهید باید چهار تا شش روز قبل از اینکه دمای پایه بدن زن بالا برود نزدیکی را انجام دهید و اگر فرزند دختر می خواهید باید دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری اقدام کنید.

Spliter-3

استفاده از کیتهای انتخاب جنسیت

کیتهای انتخاب جنسیت بر اساس روش Shettles ( که در بالا گفته شد ) پایه ریزی شده اند. برای انتخاب دختر یا پسر کیتهای جداگانه ای شامل یک دماسنج، میله های تسیت و پیش بینی زمان تخمک گذاری ، ویتامین ها، عصاره های گیاهی و شوینده های مخصوص می باشد.

اثر بخشی:

سازندگان این کیت ها ادعا می کنند که استفاده از آنها ۹۸ درصد موفق خواهد بود ولی برخی از کارشناسان می گویند که این ادعای آنها علمی نیست.

روش انجام:

شما با استفاده از دماسنج و میله های پیش بینی زمان تخمک گذاری ( که با قرار دادن در نمونه ادرار کار می کنند) دوره ماهانه خود را تحت نظر می گیرید تا زمان درست تخمک گذاری را پیدا کنید. سپس بر اساس روش Shettles دو تا چهار روز قبل از تخمک گذاری برای داشتن دختر و نزدیک به زمان تخمک گذاری برای داشتن فرزند پسر اقدام به نزدیکی می نمایید. شوینده در نظر گرفته شده هم برای تغییر محیط وا‍ژن برای افزایش شانس زنده ماندن و نفوذ اسپرمهای هر جنسیت متناسب با انتخاب شما استفاده می شوند. ویتامین ها و عصاره گیاهی نیز به ظاهر شانس انتخاب را افزایش می دهند.

Spliter-3

خط پایان : به نظر کارشناسان باید چکار کنیم؟

انتخاب جنسیت فرزند یکی از موضوعات داغ محافل علمی است. عده ای اعتقاد دارند که این کار یک روش عالی برای ایجاد تعادل در خانواده هاست و عده ای اعتقاد دارند که ما در یک سراشیبی تند و لغزنده افتاده ایم.

مارک سوئر ، متخصص باروری و مدیر مرکز مراقبتهای تولید مثل زنان در دانشگاه کلمبیا در نیویورک فکر می کند که انتخاب جنسیت برای حفظ تعادل در خانواده غیر اخلاقی است و هیچ جایی در درمان های باروری ندارد. او می گوید: ” من نمی توانم تخریب و دخالت در امر طبیعی تشکیل جنین را تایید کنم زیرا نمی دانم چه سرنوشتی در انتظار جنینی است که اشتباه به دنیا آمده است.”

همه پزشکان با نظر اقای سوئر موافق نیستند. درحالی که جامعه آمریکا رسما مخالف انجام pgd در موارد غیر درمانی است، ولی استفاده از آن برای انتخاب جنسیت فرزند را به کلی ممنوع نکرده است. در همین حال استفاده از روشهای خانگی کمتر مورد انتقاد قرار می گیرند، زیرا معمولا زوجها برای استفاده از ای روشها سرمایه گزاری کمتری ( از نظر مالی و عاطفی ) انجام می دهند. اما آیا این روشها موفقیت آمیزند؟

منبع :  www.babycenter.com
Spliter-3

مطالب مرتبط:

انتخاب جنسیت فرزند ( روشهای علمی )

انتخاب جنسیت فرزند ( اعتقادات عامیانه )

راهنمای شما قبل از بارداری

یک نظر

  1. خیلی خوب بود
    ممنوم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*