آیا یوگا می تواند به باردار شدن کمک کند؟ ( بخش اول )

yoga-1

پزشک :

شاید یوگا یک بلیط یک سره برای بارداری برای شما صادر نکند ولی این تمرینات با کاهش سطح استرس به شما کمک خواهند کرد. از آنجا که اثرات استرس بر بارداری و حاملگی زنان کاملا واضح می باشد، اثرات آرام بخش یوگا می تواند شانس بارداری را افزایش دهد. طبق یک تحقیق گسترده درباره زنانی که با مشکل ناباروری دست و پنجه نرم می کردند ، برای زنانی که در برنامه های کاهش استرس شامل یوگا شرکت کردند نزدیک به سه برابر احتمال بارداری بیشتر از کسانی  است که هیچ کاری برای مقابله با استرس انجام ندادند.

چگونه استرس می تواند تاثیرگزار باشد؟

وقتی شما با یک استرس مزمن درگیر هستید، مغز شما در وضعیت حفظ بقا قرار می گیرد و باعث تولید هورمون هایی از جمله Cortisol  و epinephrine می شود و همزمان تولید هورمونهای تولید مثل را کاهش می دهد. به این ترتیب روند تخمک گذاری دچار اختلال شده و در نتیجه باردار شدن به سختی انجام خواهد شد. البته کمی استرس طبیعی است ولی اگر شما به طور مداوم احساس نگرانی و استرس دارید باید جهت رفع آن اقدام نمایید.

اگر قصد دارید تمرینات یوگا را شروع کنید، حتما یک سبک و کلاس ملایم مانند Kripalu یا Hatha را انتخاب و از سبک های سنگین مانند Ashtanga یا Bikram اجتناب کنید. کلاس ملایم یوگا می تواند در روند تنفس و آرامش ذهن بسیار موثر و مفید باشد.

اگر مشکل بارداری شما دقیقا کاهش میل جنسی است ، سعی کنید از یوگاه مشترک استفاده کنید. ( سبک از یوگا که به صورت اشتراکی و دونفره اجرا می شود ). انجام تمرینات یوگا در کنار همسر نه تنها می تواند هردو شما را آرام کند بلکه باعث ایجاد پیوند صمیمی  و لذت بخش از طریق تماس پوست با پوست ( خارج از رختخواب ) درست در زمانی که به آن نیاز دارید می شود.

منبع :  http://www.babycenter.com

ادامه مطلب ( بخش دوم )

برای دانلود فایل آموزش تصویری یوگا در بارداری اینجا کلیک کنید.

شما با خرید این بسته علاوه بر بهره مندی از مطالب آموزنده داخل آن ، از سایت نی نی رشد حمایت می کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*