پاسخ کارشناسی

تفسیر و توضیح نتیجه آزمایش بارداری

pregnant-1

تست بتا (B-hcg) هورمون hCG در حین حاملگی تولید می شود. این هورمون توسط جفت که تخم را پس از لانه گیزیدر رحم تغذیه می کند، ایجاد می شود . hCGاولین بار حدود ۱۱ روز پس از لقاح در خون و بین ۱۲ تا ۱۴ روز پس از لقاحدر ادرار قابل اندازه گیری است . به طور طبیعی مقدار HCGهر ... ادامه مطلب »

می‌خواهید فرزند شما پسر باشد یا دختر؟

پسر يا دختر

می‌خواهید فرزند شما پسر باشد یا دختر؟منبع:مجله دانشمندسال بیست و سوم، شماره مسلسل ۲۵۸، فروردین ماه ۱۳۶۴، جمادی الثانی ۱۴۰۵، مارس ۱۹۸۵گوشه‌هایی از اسرار خلقتمی‌خواهید فرزند شما پسر باشد یا دختر؟به این دستورها توجه فرمائید:اقیانوس بی‌کران دانش پزشکی حاصل هزاران سال مطالعه و تلاش میلیونها پزشک و دانشمند است و هر روز هزاران نکته از میلیاردها مسائل علمی را آشکار ... ادامه مطلب »

تعیین زمان تخمک گذاری

تعیین زمان تخمک گذاری

پس تخمک گذاری چه زمانی اتفاق می افتد ؟ به طور خاص ،در حدود ۱۴ روز قبل از قاعدگی ،که اگر دوره ی ماهانگی شما ۲۸ روزه باشد ،۱۴ روز پس از اولین روز از قاعدگی قبلی شماست . (هر دوره از روز اول قاعدگی شروع میشود .)قرار اطمینان خاطر از قرار دادن اسپرم در محل مناسب و در زمان ... ادامه مطلب »

روشهای خانگی برای انتخاب جنسیت فرزند

پسر يا دختر

خلاصه : روشهای خانگی بیشتر این روشها غیر تهاجمی و ارزان هستند و شما می توانید به راحتی در خلوت خانه خود آنها را به کار ببرید. همه چیزی که نیاز دارید ، محاسبه زمان تخمک گذاری به روش محاسبه دمای پایه بدن ویا با استفاده از کیتهای تشخیص تخمک گذاری است. سپس می توانید برای نزدیکی با همسرتان برنامه ... ادامه مطلب »

انتخاب جنسیت فرزند: اعتقاد عامیانه

دختر یا پسر

اگر می خواهید فرزند شما پسر شود، باید گوشت قرمز زیاد بخورید!؟ اگر می خواهید دختر دار شوید ، شکلات زیاب بخورید!؟ و یا یک ماه کامل زندگی عاشقانه داشته باشید!؟ حتما همه شما حداقل یکی از این موارد یا موارد مشابه را شنیده اید. ولی همه ما می دانیم که اینها همه چیزی شبیه افسانه است. ولی چه اتفاقی ... ادامه مطلب »

انتخاب جنسیت فرزند ( روشهای علمی )

دختر يا پسر

آیا شما می توانید جنسیت فرزند خود را انتخاب کنید؟ بله,انتخاب جنسیت کودک شما به روشهای مختلف امکان پذیر است. اما گزینه های انتخاب جنسیت امروز به همان اندازه که موثرند ,مقرون به صرفه یا دردسترس نیستند. دقیقترین روشهای انتخاب جنسیت معمولا گرانترین هستند(ده ها هزار دلار)واغلب شامل درمان ناباروری های تهاجمی (؟)و داروهای باروری با اثرات جانبی است. اگرشما ... ادامه مطلب »

آیا آمادگی فرزند دیگری را دارید؟

baby-17

به جز خود شما کس دیگری نمیتواند به این سوال پاسخ دهد و برای تصمیم گیری مسائل زیادی را باید در نظر بگیرید. تصمیم گیری شما شامل برنامه های زیادی میشود مثلا چه زمانی وسیله جلوگیری را کنار بگذارید ، چقدر باید از زمان کاری خود بزنید، و حساب کنید که آیا توانایی تأمین مخارج کودک دیگری را دارید یا ... ادامه مطلب »

پس از عمل سزارین چه مدت باید برای بارداری مجدد صبر کرد؟

pragnent-big-7

به عنوان یک قانون کلی باید اقلا بین ۱۸ تا ۲۳ ماه برای بارداری مجدد صبر کنید ، یعنی تقریبا همان زمان انتظاری که برای زنانی که زایمان طبیعی داشته اند توصیه میشود. به نظر میرسد این زمان طولانی باشد، اما شما اخیرا یک جراحی بزرگ داشته اید ضمن اینکه زایمان کرده اید و باید به بدن خود برای ذخیره ... ادامه مطلب »

بارداری در دهه سی زندگی

baby-2

بسیاری دهه سی زندگی را سنی نسبتا شاد برای مادری میدانند. در این سن از لحاظ شغلی و رابطه همسری امنیت بیشتری دارید که زیر بنای محکمی برای خانواده در حال رشد شما خواهد بود. خوشبختانه شما و همسرتان قبل از پدر و مادر شدن  ، برای ماجراجویی فرصت کافی داشته اید که البته بچه داری خود بزرگترین ماجراجویی شما ... ادامه مطلب »

بارداری در دهه بیست زندگی

pregnant-big-1

اگر میخواهید در دهه بیست سالگی عمر خود باردار شوید، زمان و بیولوژی بدن تان به نفع شما خواهند بود. بدن شما برای بارداری آمادگی دارد و اگر قصد دارید بعدا باز هم به تعداد بچه های خود اضافه کنید باز هم به نفع شماست. گفته میشود بارداری در هر سنی با مزایا و مضراتی همراه است. ما با متخصصین ... ادامه مطلب »