کودک

بازی های رایانه ای

Video Games-thumb-1280x1024-346597

بازی های رایانه ای دنیای رایانه طرف تاریک هم دارد .حرف های من در مورد اکثریت بازی های رایانه ای است . موضوع اصلی (تم )بسیاری زا آنها ، کشتن آدم بد است (تیر اندازی ،لیزر ،کاراته ،لگد ، بریدن دسو پا و کتک کاری )،اینها رو نوشت کارتونهای خشونت بار صبح شنبه ی تلویزیون های آمریکا است .بهترین نکته ... ادامه مطلب »

چرا کودکم همیشه توقع دارد که من کارهایش را انجام دهم نه پدرش؟

index

بعضی از بچه ها در حدود سنین یک تا سه سالگی فقط دوست دارند مادرشان کارهایشان را انجام دهد و وقتی پدرشان می خواهد کاری برای آنها انجام دهد، مخالفت می کند. مثلا وقتی پدر می خواهد لباس کودک را به او بپوشاند، به او شیر یا آبمیوه بدهد و یا کمربند او را ببندد، کودک سر می گذارد به ... ادامه مطلب »

وابستگی بیش از حد کودک به والدین

images

چرا هر جا که می روم، کودکم نیز همراه من می آید؟ وقتی در خانه هستید، کودکتان دوست دارد همیشه در کناران باشد. البته بچه ها در این موضوع نیز با هم تفاوت دارند، ولی معمولا بچه های یک سال و نیم تا سه ساله دوست دارند مشغول هر کاری که هستند، پدر یا مادرشان در کنار آنها باشد. بچه ... ادامه مطلب »

پرستار خوب برای کودک

images

  انتخاب پرستار کودک برای والدین کار دشواری است . وقتی آنها مجبورند کودکشان را پیش یک پرستار بگذارند ،دوست دارند خیالشان جمع باشد و کودکشان از کنار او بودن احساس خوشحالی و امنیت کند . اما با چند دقیقه حرف زدن و دیدن یک پرستار نمی توان اطمینان پیدا کرد که او انسان مسولیت پذیری باشد . بنابراین بهتر ... ادامه مطلب »

زمین خوردن کودک و نحوه ی برخورد والدین

index

زمین خوردن کودک و نحوه ی برخورد والدین کودکان خیلی راه می روند و می دوند و به زمین خوردن های خوشان توجه ندارند . گاهی اوقات کودک آنقدر مشغول بازی است که وقتی زمین می خورد و گریه اش در می آید ، چند دقیقه ی بعد این مساله را فراموش می کند و دوباره سراغ بازی اش ، ... ادامه مطلب »

پوشک کردن کودک در شب

Photo-9

چه موقع می توانم کودکم را شب پوشک نکنم ؟ راههای مختلفی برای تربیت کردن کودک برای دستشویی رفتن وجود دارد معمولا کودکان سه تا سه و نیم سالگی خودشان به دستشویی می روند و دیگر نیازی به پوشک ندارند . ولی این که بچه ها شب ها بیدار شوند و به دستشویی بروند ،گاهی اوقات شش ماه دیگر طول ... ادامه مطلب »

توصیه هایی در مورد تهیه ی غذا غذا دادن به کودک ۳ تا ۶ ساله

ba455

توصیه هایی در مورد تهیه ی غذا غذا دادن به کودک ۳ تا ۶ ساله چون کودکان در سنین ۳ تا۶ سالگی بسیار فعال و پر جنب و جوش هستند ، بنابراین به مواد غذایی پر انرژی ، آنها به دفعات نیاز دارند . انواع بیسکوئیت ها ، کیک ها ،چیپس ا و نوشابه ها و … موادی نیست که ... ادامه مطلب »

چربی در رژیم غذایی و ارتباط آن با سلامت قلب و عروق در کودکان

index

کالبد شکافی کودکانی که در اثر تصادف فوت کرده اند ، نشان داده است که تصلب عروق قلب از دوران کودکی و نوجوانی شروع میشود و بستگی به بالا بودن مقدار کل کلسترول سرم خون ،بالا بودن لیپو پروتئین با چگالی پائین(کلسترول مضر LDL)و همجنین پائین بودن لیپو پروتئین با چگالی بالا (کلسترول مفید HDL) دارد . برنامه ی ملی ... ادامه مطلب »

حسادت بین بچه ها

index

حسادت خواهر و برادر موقعیت پسرم همیشه خودش را با برادرش مقایسه می کند و هر مسئله ی روز مره ای را به نوعی رقابت تبدیل می کند . مهم نیست که برادرش چه کاری می کند یا چه چیزی دارد ، تضمین می کنم که هر چه دارد ، بزرگتر ، بهتر ، سریعتر و جالب تر از چیزی ... ادامه مطلب »

چرا کودکم هر جا که می رود، توقع دارد من هم در کنارش باشم؟

images

معمولا بچه ها رفتن به جشن تولد را دوست دارند و وقتی دوستشان از آن ها دعوت می کند که به جشن تولدشان بروند، خیلی هیجان زده می شوند. آن ها مرتب می پرسند که جشن تولد دوستشان چه روزی است، آن ها دوست دارند به جشن تولد دوستشان بروند و میوه و شیرینی و کیک بخورند، ولی وقتی که ... ادامه مطلب »