تربیت

با فرزندتان ارتباط خوبی برقرار کنید .

280-WarmVarm

با فرزندتان ارتباط خوبی برقرار کنید . اگر در برقراری ارتباط با فرزندانتان مشکل دارید ،از شخصی که می تواند الگو و سرمشقی خوب و مثبت باشد ،کمک بگیرید . این شخص می تواند کسی باشد که فرزندتان او را تحسین می کند و به وی احترام میگذارد . هر پدر یا مادری برای رفع مشکلش از دیگران کمک می ... ادامه مطلب »

تنبیه و تشویق کودکان

تشویق و تنبیه کودک

تنبیه و تشویق کودکان ۱-  وقتی فرزندانتان مرتکب اشتباهی می شوند ، هرگز به آنها نگویید آدم های بدی هستند . در عوض بر رفتار آنها تمرکز کنید . این نکته را به فرزندتان خاطرنشان کنید که او دختر یا پسر خوبی است و پسر یا دختری خوب هرگز مرتکب اشتباهی که او کرده است ، نمیشود .باید بدانید حتی ... ادامه مطلب »

اصولی ساده برای تربیت فرزند موفق

اصولی ساده برای تربیت فرزند موفق

اصولی ساده برای تربیت فرزند موفق ۱-  به فرزندانتان چند بار در طورل روز ،یا حتی بیشتر ،بگویید که به آنها عشق میورزید از آنجا که ممکن است والدین و فرزندان در طول روز یا هفته با یکدیگراختلافاتی پیدا کنند . ،برای تعدیل این فشارها و کشمکش ها عشق ورزیدن به فرزندانمان امری ضروری و حیاتی است .فرزندان زمانی که ... ادامه مطلب »

انجام تکالیف مدرسه

homework

تکالیف مدرسه : کودک شما دائما از شما برای انجام تکالیف خود کمک می خواهد، درحالی که شما می دانید او به تنهایی قادر به انجام تکالیف خود می باشد. و انجام تکالیف خود را تا زمان خواب به تاخیر می اندازد. استراتژی هوشمندانه اول دقت کنید که ناله ها او برای انجام تکالیف خود چه دلیلی دارد. ممکن است ... ادامه مطلب »

مشکل کودکان برای پوشیدن لباس

baby-16

کودک شما برای پوشیدن لباسهایی اصرار دارد که به نظر شما خیلی احقانه است و یا برای این آب وهوا مناسب نیست. یا در مدت زمان کوتاهی بارها لباس عوض می کند. استراتژی هوشمندانه تمیز کردن کمد لباس : اولا داشتن لباسهای زیاد و در دسترس بودن آنها مشکل را تشدید می کند. خانم شارون سیلور کارشناس تربیتی پیشنهاد میدهد ... ادامه مطلب »

مبارزه هنگام خوردن غذا

baby-15

کودک شما سبزیجات یا گوشت یا لوبیا و غیره را در غذا نمی خورد و فقط برنج سفید می خورد. یا اصرار می کند که گرسنه نیست و میل ندارد. شما هم از ترس اینکه از گرسنگی خواهد مرد، و با توجه به زحماتی که برای تهیه غذا کشیده اید ، عصبانی می شوید. استراتژی هوشمندانه از کم شروع کنید: ... ادامه مطلب »

جنگ برای حمام و خواب

baby-14

مشکل بعضی از مادران قبل از خواب برای کودکان خود برنامه هایی مثل مسواک، حمام و دستشویی تنظیم می کنند. فرزند شما می داند که بیرون آمدن از وان حمام یا رفتن به دستشویی ، به معنی رسیدن زمان خواب و پایان زمان بازی و رفتن به رخت خواب است. به همین دلیل برای انجام این کارها مقاومت می کند. ... ادامه مطلب »

مبارزه در برابر ریخت و پاش کودک

baby-13

مشکل کودک شما نصف روز را صرف بیرون کشیدن اسباب بازیها از قفسه و جعبه ها می کند و درست وقت جمع کردن آنها ، به فعالیت دیگری مشغول می شود. استراتژی هوشمندانه یک بازی : شرط می بندم که در ۵ دقیقه نمی تونی تمام این اسباب بازی ها رو جمع کنی!  شما می توانید فعالیتی را که می ... ادامه مطلب »

چطور در مقابل کودک سرسخت خود پیروز باشیم؟

baby-12

جنگ من با دختر بزرگترم از وقتی شروع شد که او کودک نو پا بود. این تصویر از ذهنم خارج نمی شود وقتی که در پارک درست مقابل من ایستاده بود و دستهایش را بر روی سینه جمع کرده بود و با چشمهایی درشت و مصمم به من می گفت: ” من به هیچ وجه کاری را که تو می ... ادامه مطلب »

چگونه به فرزند خجالتی خود کمک کنم؟

shy-1

توضیحات یک کارشناس رشد اول اجازه دهید فرزندتان بداند که او از همسالان خود فقط کمی بیشتر درونگرا و محجوب است. و اینکه فرزند شما این موضوع را بداند راحت تر می تواند با آن مقابله کند ود راکثر موارد از سرخوردگی و احساس شکست و ناتوانی در او جلوگیری می کند. یعنی ممکن است وقتی او نمی تواند در ... ادامه مطلب »