نوزاد

توصیه هایی برای افزایش وزن در شش ماهه اول تولد

img_2715_edited-1

توصیه های مفید به مادران درباره ی کودکان از ۶ ماه که وزن طبیعی به دست نیاورده اند . • به گفته ها و توصیه های اطرافیان توجه نکنید ،زیرا توصیه های آنها علمی نیست . شما مادر شیرده باید تغذیه و استراحت کافی داشته باشید ،همه چیز بخورید ،مخصوصا هر چیزی راکه دوست دارید ،بخورید و رژیم غذایی مخصوص ... ادامه مطلب »

آیا می توانم به کودکم پستانک بدهم ؟

AnimalFacePacifierRed

آیا می توانم به کودکم پستانک بدهم ؟ بچه ها از روی غریزه دوست دارندچیزی را بمکند . بعضی از بچه ها انگشت شان را می مکند و بعضی از آنها هر وسیله ای جلو ی دستشان باشد ،مثل پتو و متکایشان را می خورند . عده ای دیگر نیز پستانک می خورند ،وقتی والدین به فرزندشان پستانکی می دهند ... ادامه مطلب »

کنار آمدن با دستگاه گوارشی در حال رشد نوزاد

74-5765

نوزاد شما دارای دستگاه گوارش کاملا تازه ای است، و چیزی که لازم است آشنایی کامل با طرز کار آن است. خلاصه ی کلام: نوزادان بالا می آورند. بسیار زیاد نوزادان تازه متولد چه از شیر مادر تغذیه شوند چه با شیرخشک، احتمالاً اغلب دو بار در روز استفراغ می کنند. برای کنار آمدن با این پدیده، توصیه های زیر ... ادامه مطلب »

روزهای اول تولد نوزاد

Graphic1

نوزاد شیر خوار بی ثباتی زیادی در رفتار کودکان در روزهای اول زندگی وجود دارد که تنها وابسته به بلوغ و شرایط فیزیکی نوزاد نیست بلکه به وضع هوشیاری یا خواب آلودگی ،گرسنگی و سیری آنها مرتبط است . معاینه ی نوزاد باید شامل بحث و گفتگو با والدین نوزاد در مورد همه ی نگرانی هایی باشد که در مورد ... ادامه مطلب »

مراحل رشد و نمو کودک (شش ماهگی )

Graphic1

۶ ماهگی وضع بدن و حرکات کلی  اگر به پشت بخوابانیمش ،سر را بلند می کند و بازوها را حرکت می دهد تا بلند شود . وقتی دست هایش را بگیریم ،شانه ها را سفت می کند و خودش را می کشد تا بنشیند . اگر کمکش کنیم ، می نشیند و سرو پشتش را صاف نگه می دارد و ... ادامه مطلب »

آماده کردن فرزند ( یا فرزندان) برای یک تازه وارد

z5viwrfe_2

بسیاری از والدین به امید داشتن فرزند دوم هستند، مخصوصاً به این دلیل که برای فرزند اول خود خواهر یا برادری فراهم کنند. ولی ممکن است فرزند اول شما این استدلال را راحت درک نکند. ممکن است او کاملاً از تک فرزند بودن خود راضی و خوشحال باشد، و ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا فرزند ... ادامه مطلب »

شیر دادن به نوزاد با شیشه شیر

index

شاید مادر، مادربزرگ یا هر یک از دوستان شما از روی خیرخواهی به شما بگویند با جوشاندن شیشه های شیر آن ها را استریل کنید. ولی ما – و اکثر متخصصان اطفال- فکر می کنیم این اقدام غیر ضروری است. مادری که خودش شیر می دهد، مجبور به جوشاندن نوک سینه هایش نیست! بسیاری از والدین گرم کردن بطری های ... ادامه مطلب »

تعداد دفعات شیر خوردن نوزاد

breastfeeding

نوزاد چند مرتبه و چقدر بایستی شیر بخورد؟ نوزادان نیز مختلف هستند.بعضی ها احتیاج به غذای کم دارن دولی چند مرتبه و به فواصل کم، در صورتی که دیگران به دفعات کمتر ولی مقدار بیشتری نیازمندند.به کودک می بایستی در صورت علاقه نشان دادن سینه داد. یعنی هر دفعه که با دهان جستجو کند یا اینکه انگشتانش را مک بزند. ... ادامه مطلب »

گام هایی برای نمو سالم کودک( از بدو تولد تا سه ماهگی)

young_mother_kissing_crying_baby_1784872

گام هایی برای نمو سالم کودک( از بدو تولد تا سه ماهگی) ایمنی • همیشه نوزاد خود را به پشت بخوابانید زیرا این عمل احتمال وقوع مرگ ناگهانی نوزاد را کاهش می دهد. • هر بار که سوار ماشین می شوید از صندلی ایمنی مورد تایید سازمان استاندارد کانادا ( مخصوص نوزادان با قابل تبدیل) در وضعیتی که جلوی آن ... ادامه مطلب »

مرگ ناگهانی نوزاد یا SIDS

index

مرگ ناگهانی نوزاد یا SIDS SIDSیا مرگ مگهانی نوزاد یکی از دلایل مرگ و میر نوزادادن یک تا دو ماهه به شمار می رود . از آنجا که پزشکان هنوز نمی دانند چه عاملی باعث مرگ نوزادان می شود ،این موضوع بسیار غم انگیز است . آنان فقط می دانند تنفس نوزادان به دلایلی قطع میشود که این اتفاق ممکن ... ادامه مطلب »