پاسخ کارشناسی

سه ماهه ی دوم بارداری و تغییرات بدن

pregnant-woman-sleeping.jpg-op

تغییرات بدن در سه ماهه ی دوم بارداری از هفته ی ۱۲،رحم شروع به بیرون آمدن از داخل لگن خاصره می کند . پزشک شما می تواند بالای رحم را از دیواره ی شکم شما احساس کند . از هفته ی ۲۰،بالای رحم به سطح ناف شما می رسد . سپس در هر هفته ،رحم شما در حدود یک سانتی ... ادامه مطلب »

ضرورت سونوگرافی بارداری

سونوگرافی

دستگاه سونوگرافی از امواج صوتی برای ایجاد تصویری از رحم و جنین درون آن استفاده می کنند .معاینات از طریق سونوگرافی بدون اشعه است ، و روش آن ،هم برای شما و هم برای بچه بی خطر است .ممکن است پزشک در سه ماهه ی اول انجام یک سونوگرافی را به شما توصیه کند . این سونوگرافی اغلب ،به صورت ... ادامه مطلب »

دانلود بسته آموزشی تصویری بایدها و نبایدهای ورزش در دوران بارداری ۱۰۱

varzesh-1

در این بسته که به صورت اسلاید تهیه شده است ، شما با تمامی نکات مهم در خصوص ورزش در دوران بارداری آشنا می شوید. این بسته شامل ۳۰ اسلاید با امکان نمایش خودکار می باشد. نوع بسته : یک فایل از نوع PPS  قابل نمایش با PowerPoint قیمت این بسته تنها ۳۰۰۰۰ ریال است. [purchase_link id=”1467″ text=”اضافه‌کردن به سبدخرید” ... ادامه مطلب »

دانلود بسته آموزشی یوگا در دوران بارداری

logo-1

این بسته شامل آموزش تصویری حرکات یوگا با در نظر گرفتن شرایط بارداری می باشد. این تصاویر شامل حداقل ۷۰ حرکت یوگا است که برای دوران بارداری توصیه شده اند. نمونه این عکسها : قیمت این بسته فقط ۲۰۰۰ تومان برای دانلود این بسته بر روی کلید زیر کلیک کنید. [purchase_link id=”1442″ text=”اضافه‌کردن به سبدخرید” style=”button” color=”blue”] شما با خرید ... ادامه مطلب »

پره اکلامپسی چیست؟

pregnant-3

 یک اختلال جدی است که با علائم فشار خون بالا و دفع پروتئین در ادرار ظاهر می شود. در اغلب موارد بعد از هفته ۳۷ دیده می شود ولی گاهی اتفاق افتاده است که زودتر از این زمان در مادران دیده شده است. آنچه مهم است آگاهی نسبت به علائم و نشانه های این اختلال است. این بیماری باعث می ... ادامه مطلب »

علائمی که در دوران بارداری نباید از آن به سادگی عبور کرد

export-2

تغییرات بوجود آمده در بدن یک زن باردار به قدری زیاد و گاهی پیچیده است که خیلی وقتها طبیعی یا غیرطبیعی بودن یک درد، احساس یا مشکل را نمی توان تشخیص داد و نمی دانیم که آیا به پزشک مراجعه کنیم یا نیازی نیست. علاوه بر این برخی از نشانه ها خیلی کوتاه و زود گذر هستند و خیلی زود ... ادامه مطلب »

رژیم غذایی سالم در دوران بارداری

Food-1

برای بارداری ( حاملگی ) سالم چه چیزهایی بخوریم رژیم غدایی مناسب برای بارداری مهمترین تغییر و موثرترین اقدامی است که شما میتوانید به وسیله آن در شرایط بارداری خود دخالت کنید. مطالعات فراوانی نشان می دهد که تغییرات خاص در رژیم غذایی می تواند شانس تخمک گذاری سالم را افزایش داده و از سقط جنین جلوگیری کرده و سلامت ... ادامه مطلب »

سه سوال مهم درباره مراقبتهای سه ماهه سوم بارداری

expert-1

سوال ۱:  در سه ماهه سوم هر چند وقت یک بار به پزشک یا ماما مراجعه کنم؟ بین هفته ۲۸ تا ۳۶ شما باید هر دوهفته یک بار به پزشک یا ماما مراجعه کنید. و ماه آخر ( هفته ۳۶ به بعد ) این زمان را به هفته ای یک بار ارتقاء دهید. س ۲ : در هر ویزیت پزشک ... ادامه مطلب »

زایمان زودرس

early-born

بیش از ۱۲ درصد از نوزادان در کشور آمریکا پیش از موعد مقرر یعنی قبل از هفته ۳۷ به دنیا می آیند. یک چهارم از این تعداد به تشخیص تیم پزشکی و به دلیل مشکلات خاص به صورت عمدی اتفاق می افتند. به طور مثال وقتی رشد جنین متوقف می شود، پزشکان با القاء زایمان زود و یا با عمل ... ادامه مطلب »

برخی تغییرات غیر منتظره در دوران بارداری

mom-1

اگر چه افزایش وزن، افزایش حجم شکم و بزرگ شدن سینه ها از علائم عمومی بارداری است ولی تغییرات دیگری نیز ممکن است بوجود آید که شما را شگفت زده کند. همه این تغییرات ناشی از تغییرات هورمونی است. رشد مو ها و ضخیم شدن آنها  : موهای شما ضخیم تر شده اند و احتمالا موهای خود را پر پشت ... ادامه مطلب »