دوران بارداری

یبوست در بارداری

ba1235

در حدود نیمی از خانم های باردار ،از یبوست شکایت دارند . هنگامی که باردار میشوید ،ممکن است میزان بالای پروژسترونی که در جریان خون شما در گردش است ،فعالیت جهاز هاضمه ی شمارا کند کند و دچار یبوست شوید . آهن موجود در ویتامین های دوران بارداری نیز می تواند این وضعی را تشدید کند . برای حل مشکل ... ادامه مطلب »

یوگا در بارداری

images

انجام یوگا ایمن در بارداری یوگا می تواند روشی فوق العاده و آرام بخشی برای ورزش در دوران بارداری باشد ،ولی فقط در صورتی که با احتیاط ورزش کنید . هنگامی که در دوران بارداری به یوگا میپردازید ،از توصیه های زیر پیروی کنید : اگر یوگا را تازه شروع کرده اید ،برای آنکه خود را به تدریج به برنامه ... ادامه مطلب »

توصیه هایی برای متوقف کردن حالت تهوع در بارداری

تهوع در بارداری

متاسفانه نمیتوانیم بگوییم که چگونه می توانید حالت تهوع خود را بطور کامل از بین ببرید .ولی می توانید کارهایی انجام دهید که آن را بهتر کنید . ۱٫کم کم به دفعات مکرر غذا بخورید تا معده ی شما خالی نباشد . ۲٫زیاد در مورد رعایت رژیم غذایی متعادل نگران نباشید ،فقط هر چیزی که در این مدت زمان نسبتا ... ادامه مطلب »

سازگاری با تغیرات بدن در بارداری

Copy-of-pregnancy

سازگاری با تغیرات بدن حتی اگر در حد اعتدال ورزش می کنید ،به خاطر داشته باشید بارداری باعث میشود بدنتان دستخوش تغییرات جسمانی واقعی قرار گیرد ،که برقدرت ،توانایی ،و عملکرد شما تاثیر بگذارد . فهرست زیر برخی از تغییرات را توضیح میدهد :  تغییرات قلبی –عروقی :هنگامی که باردارید ، مقدار خونی که قلب شما به سرتاسر بدن ... ادامه مطلب »

عفونت های مهبلی در بارداری

عفونت واژن

عفونت های مهبلی در بارداری باکتری و سایر ارگانیسم ها ،با فرصتی جزئی ،فورا در مهبل لانه می کنند ،جایی که شرایط آن گرم و مرطوب است ،بهترین حالت برای رشد و تکثیر آنهاست . یک زن می تواند در هر زمانی ،حتی در دوران بارداری به یک عفونت مبتلا شود . واژینوز باکتریال واژینوز باکتریال (BV)یم عفونت شایع مهبلی ... ادامه مطلب »

خونریزی در سه ماهه ی اول بارداری

خونریزی در بارداری

خونریزی در سه ماهه ی اول در اوایل بارداری ،حول و حوش زمانی که قاعدگی عقب افتاده باشد ،مواجهه با کمی خونریزی مهبلی امری غیر عادی نیست .مقدار خونریزی معمولا کمتر از زمانی است که منتظر قاعدگی هستید و تنها یک یا دو روز طول میکشد .به این حالت خونریزی لانه گزینی گفته میشود ،و هنگامی که تخم بارور شده ... ادامه مطلب »

ورزش بدون افراط در بارداری

pregnancy-exercise-massages

ورزش بدون افراط بدن در حال تغییر شما به تغییر در نحوه ی ورزش روزانه نیاز پیدا می کند . اگر می بینید بارداری شما را در انجام ورزش هایی که به آن عادت دارید دچار مشکل می کند و ادامه ی آن را مشکل تر ،خود را سرزنش نکنید . برنامه ی خود را با آنچه می توانید تحمل ... ادامه مطلب »

حالت تهوع در بارداری

index

حالت تهوع برای برخی از خانم ها ، حالت تهوع که می تواند در سه ماهه یال بارداری هجوم بیاورد ،صبح ها شدید تر است ؛شاید به خاطر اینکه در آن موقع از روز ، معده خالی است . ولی اگر از هر کسی که صبح ها حالت تهوع داشته بپرسید ،به شما خواهد گفت :هر وقت بخواهد سر میرسد ... ادامه مطلب »

سوزش سردل (ترش کردن )در بارداری

heartburn-during-pregnancy

ترش کردن در بارداری ترش کردن – احساس سوزشی که هنگام بالا آمدن اسید معده به داخل مری خود احساس می کنید –در طول دوران بارداری بشیار شایع است . ترش کردن دو علت عمده دارد (هیچ یک از این دو علت خرافه ای را که می گوید ترش کردن به معنی این است که بچه ی شما موی زیادی ... ادامه مطلب »

سه ماهه ی دوم بارداری و تغییرات بدن

pregnant-woman-sleeping.jpg-op

تغییرات بدن در سه ماهه ی دوم بارداری از هفته ی ۱۲،رحم شروع به بیرون آمدن از داخل لگن خاصره می کند . پزشک شما می تواند بالای رحم را از دیواره ی شکم شما احساس کند . از هفته ی ۲۰،بالای رحم به سطح ناف شما می رسد . سپس در هر هفته ،رحم شما در حدود یک سانتی ... ادامه مطلب »