دوران بارداری

عفونت های مهبلی در بارداری

عفونت واژن

عفونت های مهبلی در بارداری باکتری و سایر ارگانیسم ها ،با فرصتی جزئی ،فورا در مهبل لانه می کنند ،جایی که شرایط آن گرم و مرطوب است ،بهترین حالت برای رشد و تکثیر آنهاست . یک زن می تواند در هر زمانی ،حتی در دوران بارداری به یک عفونت مبتلا شود . واژینوز باکتریال واژینوز باکتریال (BV)یم عفونت شایع مهبلی ... ادامه مطلب »

خونریزی در سه ماهه ی اول بارداری

خونریزی در بارداری

خونریزی در سه ماهه ی اول در اوایل بارداری ،حول و حوش زمانی که قاعدگی عقب افتاده باشد ،مواجهه با کمی خونریزی مهبلی امری غیر عادی نیست .مقدار خونریزی معمولا کمتر از زمانی است که منتظر قاعدگی هستید و تنها یک یا دو روز طول میکشد .به این حالت خونریزی لانه گزینی گفته میشود ،و هنگامی که تخم بارور شده ... ادامه مطلب »

ورزش بدون افراط در بارداری

pregnancy-exercise-massages

ورزش بدون افراط بدن در حال تغییر شما به تغییر در نحوه ی ورزش روزانه نیاز پیدا می کند . اگر می بینید بارداری شما را در انجام ورزش هایی که به آن عادت دارید دچار مشکل می کند و ادامه ی آن را مشکل تر ،خود را سرزنش نکنید . برنامه ی خود را با آنچه می توانید تحمل ... ادامه مطلب »

حالت تهوع در بارداری

index

حالت تهوع برای برخی از خانم ها ، حالت تهوع که می تواند در سه ماهه یال بارداری هجوم بیاورد ،صبح ها شدید تر است ؛شاید به خاطر اینکه در آن موقع از روز ، معده خالی است . ولی اگر از هر کسی که صبح ها حالت تهوع داشته بپرسید ،به شما خواهد گفت :هر وقت بخواهد سر میرسد ... ادامه مطلب »

سوزش سردل (ترش کردن )در بارداری

heartburn-during-pregnancy

ترش کردن در بارداری ترش کردن – احساس سوزشی که هنگام بالا آمدن اسید معده به داخل مری خود احساس می کنید –در طول دوران بارداری بشیار شایع است . ترش کردن دو علت عمده دارد (هیچ یک از این دو علت خرافه ای را که می گوید ترش کردن به معنی این است که بچه ی شما موی زیادی ... ادامه مطلب »

سه ماهه ی دوم بارداری و تغییرات بدن

pregnant-woman-sleeping.jpg-op

تغییرات بدن در سه ماهه ی دوم بارداری از هفته ی ۱۲،رحم شروع به بیرون آمدن از داخل لگن خاصره می کند . پزشک شما می تواند بالای رحم را از دیواره ی شکم شما احساس کند . از هفته ی ۲۰،بالای رحم به سطح ناف شما می رسد . سپس در هر هفته ،رحم شما در حدود یک سانتی ... ادامه مطلب »

زخم نوک سینه ها در شیر دهی

index

زخم نوک سینه ها بسیاری از خانم ها در روزهای اول شیردهی با زخم موقت نوک سینه ها مواجه می شوند. برای اکثر خانم ها، معمولا درد خفیف است و خود به خود تز بین می رود. برای عده ای دیگر، به هر حال، زخم بدتر می شود وبه ترک خوردن یا شقاق نوک سینه ها منجر می شود و ... ادامه مطلب »

جفت سرراهی در بارداری

Placenta-previa

جفت سرراهی زمانی است که بخشی یا تمام جفت به طور کامل روی دهانه ی رحم را بپوشاند. دکترها به طور کلی درطی یک بررسی عادی اولتراسون از بیماران خود، جفت سرراهی را تشخیص می دهند، ولی گاهی خانم ها زمانی متوجه مشکل می شوند که خونریزی در اواخر سه ماهه ی دوم یا اوایل سه ماهه ی سوم شروع ... ادامه مطلب »

نگرانی های سه ماهه ی سوم بارداری

pregnancy

تشخیص علل نگرانی های سه ماه ی سوم . در طول هفته ها و ماه های آخر دوران بارداری ، اغلب بیش از پیش به پزشک خود مراجعه می کنید . هنوز ، ممکن است سوالات و مشکلات خاصی در فاصله ی بین این مراجعات به وجود بیایند .همه چیز برای آمادگی برای زایمان ، هم با بچه و هم ... ادامه مطلب »

درد زودرس زایمان

index

  تعریف تکنیکی صریح از درد زودرس زایمان ، هنگامی است که انقباضات و تغییراتی در دهانه ی رحم خانومی از ۳۷ هفتگی آغاز می شود .بسیاری از خانم ها دچار انقباضاتی می سوند ،ولی تغییری در دهانه ی رحم ندارند –چنین موردی در واقع درد زودرس زایمانی نیست . به هر حال ،برای انکه بفهمند دهانه ی رحم شما ... ادامه مطلب »