بارداری هفته به هفته

هفته سی و یکم بارداری

week-31

کودک شما چگونه رشد میکند:  در هفته ۳۱ در این هفته قد کودک شما به ۴۰ سانتی متر میرسد و وزن او حدود ۱٫۵ کیلوگرم است  (حدودا به اندازه یک نارگیل) . از این به بعد رشد کودک شما جهشی سریع خواهد داشت. او میتواند سر خود را به این طرف و آن طرف بچرخاند و با جمع شدن چربی ... ادامه مطلب »

هفته سی ام بارداری

week30

تغییرات کودک در هفته سی ام کودک شما اکنون ۱۳۵۰ گرم وزن و ۴۰ سانتی متر قد دارد. در حدود ۰٫۷ لیتر مایع آمنیوتیک او را احاطه کرده است، ولی این حجم با رشد کودک کمتر می شود. زیرا با رشد اندام کودک ، او فضای بیشتری را درون رحم اشغال می کند و مقدار مایع آمنیوتیک کمتر می شود. ... ادامه مطلب »

هفته بیست و نهم بارداری

week29

کودک شما در حال حاضر در حدود یک کیلو و ۱۳۵ گرم وزن دارد و از سر تا پاشنه پا کمی بیش از ۳۸ سانتی متر قد دارد.ماهیجه ها و ریه ها برای تکامل همچنان رشد می کنند. سر نوزاد درحال رشد است تا محل مناسبی را برای نگهداری مغز در حال رشد فراهم سازد. برای تامین مواد غذایی مورد ... ادامه مطلب »

هفته بیست و هشتم بارداری

week28

تغییرات کودک در هفته بیست و هشتم کودک شما در این هفته در حدود یک کیلو گرم وزن دارد و قد او از سر تا پاشته پا در حدود ۳۹ سانتیمتر می باشد. می تواند چشمان خود را باز و بسته کند و این کار را با سرعت بیشتری انجام میدهد.( کمی شبیه چشمک زدن). با افزایش قدرت بینایی او ... ادامه مطلب »

هفته بیست وهفتم بارداری

week27

تغییرات کودک  کودک شما اکنون ۹۰۰ گرم وزن گرفته است و قد او نیز به ۳۷ سانتیمتر رسیده است. او اکنون در طول شبانه روز و تقریبا به صورت منظم می خوابد و بیدار می شود و چندبار چشمان خود را باز و بسته می کند و بعضی اوقات انگشت خود را می مکد. با توجه به رشد مناسب مغز ... ادامه مطلب »

تغییرات کودک در هفته بیست و ششم بارداری

week26

تغییرات کودک در هفته بیست و ششم شبکه ای از اعصاب در گوش کودک توسعه یافته و اکنون آن را حساستر از قبل نموده است. او بسیاری از صداهای بیرونی را می شنود، وقتی شما و همسرتان درحال گفتگو هستید، او می شنود. همان طور که درون مایع آمنیوتیک قرار دارد، مقداری از آن را استنشاق می کند و به ... ادامه مطلب »

هفته بیست و پنجم بارداری

week25

تغییرات کودک در هفته بیست و پنجم قد جنین اکنون از سر تا پاشته حدود ۳۴ سانتی متر است و حدود ۶۸۰ گرم وزن دارد. او در حال قد کشیدن است و کمی لاغرتر از کودک تپل به نظر می رسد. پوست چروکیده اش کم کم صاف می شود و هرچه بیشتر به یک نوزاد شبیه می شود. مو ها ... ادامه مطلب »

هفته بیست و چهارم بارداری

week24

رشد کودک در هفته بیست و چهارم رشد کودک شما همچنان به صورت پیوسته ادامه دارد و این هفته حدود ۱۰۰ گرم وزن گرفته است و اکنون کمی بش از ۶۰۵ گرم وزن دارد. قد او اکنون ۳۰ سانتی متر است و به نظر کمی لاغر شده است ولی خیلی زود رشد کرده و این دوره را پشت سر می ... ادامه مطلب »

هفته بیست و سوم بارداری

week23

تغییرات جنین در هفته بیست و سوم با روشن کردن رادیو یا یک موسیقی ، شما به خوبی می توانید فعالیت و عکس العمل جنین را احساس کنید. انگار با صدای موسیقی جنین به رقص در می آید.اکنون جنین بیش از ۲۸ سانتی متر قد و کمی بیشتر از ۵۰۰گرم وزن دارد. ممکن است اکنون شما بتوانید پیچ و تاب ... ادامه مطلب »

هفته بیست و دوم بارداری

week22

رشد کودک در هفته بیست و دوم کودک شما اکنون ۲۸ سانتی متر قد دارد و حدود ۴۵۰ گرم وزن پیدا کرده است. کودک شما کم کم شبیه یک مجسمه مینیاتوری می شود. لب ها ، پلک ها و ابروهایش کم کم متمایز می شوند وجوانه های دندان درون لثه ها درحال کامل شدن هستند. چشم ها تشکیل شده اند ... ادامه مطلب »