سلامت جسمی

ده کاری که مردان می توانند برای کمک به بارداری سالم انجام دهند

fathers-1

شاید شما نتوانید مطالب وکتابهای زیادی برای آمادگی مردان پیش از بارداری پیدا کنید ، و این نشان دهنده این است که در فرآیند بارداری و تولد نوزاد به اهمیت نقش مردان کمتر توجه شده است. ولی خطراتی وجود دارد که ازبه دلیل عدم  آگاهی زوجها به نقش مهم مردان می تواند جنین را تهدید کند. وقتی در یک خانواده ... ادامه مطلب »

ورزش در دوران بارداری

varzesh-1

سه سوال مهم درباره وزرش در دوران بارداری سوال اول آیا باید روال تناسب اندام خود را عوض کنم؟ در اکثر موارد، وقتی شما سالم هستید و بارداری شما در شرایط عادی و بدون مشکل خاصی رخ داده باشد، می توانید به فعالیت های عادی خود همانند سه ماهه اول ادامه دهید – با کمی ملاحظات و تغییرات در مورد ... ادامه مطلب »

تاثیر مواد شیمیایی بر بارداری

shimi

اگر شما برای فرار از تمیز کردن خانه دنبال بهانه می گردید، این چطور است: مواد شیمیایی موجود در بسیاری از پاک کننده ها رایج، اثرات سمی بر روی بارداری دارند. در این زمینه علم خیلی شفاف نیست ولی به اندازه کافی دلیل بر تاثیرات منفی این مواد بر فرآیند تولید مثل وجود دارد. رایحه رایحه مصنوعی استفاده شده در ... ادامه مطلب »

تاثیر کافئین بر روی بارداری

آیا کافئین بر بارداری تاثیر می گذارد؟ شاید، بعضی از مطالعات مبنی بر تاثیر کافئین بر روی بارداری زنان وجود داشته باشد ولی تحقیقات دیگری نیز وجود دارد که هیچ نشانه ای از این ارتباط پیدا نکرده اند. بنابراین رعایت احتیاط در این خصوص الزامیست. بعضی از تحقیقات بر روی حیوانات نشان می دهد که کافئین می تواند از رشد ... ادامه مطلب »

وقتی تصمیم به بارداری گرفتیم، چه داروهایی را نباید مصرف کنیم؟

John Queenan ( متخصص زنان و زایمان ) جواب ساده این است که تمام داروهای غیر ضروری را قطع کنید. و البته این همیشه ممکن نیست. بعضی از داروها برای سلامت جنین مضر هستند و باید حتما قطع شوند مانند : داروی درمان آکنه ( isotretinoin, better known as Accutane ) داروی ضد انعقاد خون برای جلوگیری از لخته شدن ... ادامه مطلب »

آیا استفاده از روان کننده ها مانع از بارداری می شود؟

Sherman Silber ( متخصص باروری )  : بله بعضی از روان کننده ها که برای واژن استفاده می شوند برای اسپرم سمی بوده و در فعالیت ماده مخاطی دهانه رحم اختلال ایجاد می  کنند. به طور طبیعی ترشحات اسیدی مهبل اسپرم ها را از بین میبرد اما خاصیت قلیایی ماده مخاط دهانه رحم درست پیش از تخمک گذاری اسپرم ها را ... ادامه مطلب »

ده چیز که باید قبل از بارداری آنها را ترک کنید.

  وقتی شما قصد دارید صاحب فرزند شوید ممکن است مجبور شوید بعضی از عادات خود را تغییر دهید، لیست ذیل ده چیزی را  که شما باید از زندگی خود حذف کنید را نشان می دهد.   ۱-  استفاده از روان کننده ها (  Lubricants  )      بله بعضی از روان کننده ها که برای واژن استفاده می شوند ... ادامه مطلب »

آیا یوگا می تواند به باردار شدن کمک کند؟ ( بخش دوم )

۱-     یوگا و فواید آن یوگا به عنوان یکی از روشهای فوق العاده در بهبود عملکرد جسمی و ذهنی شناخته شده است. یوگا یک روش جسمی، روانی و معنوی در هند باستان است که بر پایه دقت بنا شده و به مردم اجازه می دهد تا نه تنها فعالیت جسمی آرامی داشته باشند بلکه به سوی صلح و آرامش گام ... ادامه مطلب »

آیا یوگا می تواند به باردار شدن کمک کند؟ ( بخش اول )

پزشک : شاید یوگا یک بلیط یک سره برای بارداری برای شما صادر نکند ولی این تمرینات با کاهش سطح استرس به شما کمک خواهند کرد. از آنجا که اثرات استرس بر بارداری و حاملگی زنان کاملا واضح می باشد، اثرات آرام بخش یوگا می تواند شانس بارداری را افزایش دهد. طبق یک تحقیق گسترده درباره زنانی که با مشکل ... ادامه مطلب »