تغذیه قبل از بارداری

نسخه شفا بخش طبیعت برای تغذیه

Untitled-1

طبیعت بهترین غذاها را برای تامین نیاز بدن تهیه می کند. وقتی بدن انسان از غذاهای سالم تغذیه می کند و ازمواد ناسلام اجتناب می کند  می تواند خود را بازسازی  خود می باشد. این موضوع برای بارداری بسیار مفید است، بخصوص که با شروع بارداری تعادل فیزیکی و هورمونی مادر به هم می ریزد. هر روز در بدن ما ... ادامه مطلب »

کدام ماهی ها جیوه بیشتری دارند؟

کدام ماهی ها مقدار جیوه فراوان دارند؟ در سال ۲۰۰۴ سازمان غذا و دارو و آژانس حفاظت از محیط زیست  یک بیانیه ای مشترک درباره وجود جیوه درماهی صادر کردند. در این بیانیه چهار نوع ماهی را مشخص نمود که زنانی که درسنین باروری قرار دارند نباید مصرف کنند زیرا حاوی درصد بالایی از جیوه هستند. کوسه ماهی ، اره ... ادامه مطلب »

بارداری و مصرف ماهی !

  من می خواهم باردار شوم. آیا می توانم ماهی بخورم؟     برای بسیاری از زنانی که قصد بارداری دارن این سوال مطرح است. حتی اگر شما زیاد اهل مصرف ماهی و غذاهای دریایی نیستید، حتما شنیده اید که ماهی مهمترین منبع غذایی اسیدهای چرب امگا۳ ( بخصوص DHA و EPA ) می باشد که برای مغز نوزاد و ... ادامه مطلب »

مکمل های گیاهی و افزایش شانس بارداری

آیا مکمل های گیاهی می توانند شانس بارداری را افزاش دهند؟     اگرچه تعداد کمی از تحقیقات وجود دارد که نشانه های امید در این مورد نشان می دهند ولی هنوز هیچ تحقیق و آزمایشی به صورت قطعی نتوانسته است تاثیر گیاهان بر حاملگی را به اثبات برساند و همیشه یک احتیاط در گوشه ذهن باید داشته باشید که ... ادامه مطلب »

دانستنی های تغذیه قبل از بارداری

قبل از بارداری ، علاوه بر ویتامین ها به چه مواد مغذی نیاز دارم ابتدا باید توجه بیشتری به آنچه که می خورید داشته باشد زیرا وضعیت تغذیه شما می تواند هورمون ها و توانایی شما برای باردار شدن را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از زنان تلاش می کنند تا با داشتن یک برنامه غذایی مناسب تناسب اندام خود ... ادامه مطلب »