تغذیه در دوران بارداری

ضریب هوشی کودکان با تغذیه دوران بارداری

Food-3-big

ضریب هوشی کودکان با تغذیه دوران بارداری چندی پیش، ریچارد لین، روانشناس انگلیسی و تاتو وانهنس، محقق فنلاندی، مطالعه جالبی روی مردم برخی کشورهای دنیا انجام دادند تا متوجه شوند باهوش ترین و کم هوش ترین مردم جهان، در کدام کشورها زندگی می کنند. نتیجه پژوهش نشان داد مردم سنگاپور با میانگین هوش ۱۰۸، باهوش ترین مردم دنیا هستند. بعد ... ادامه مطلب »

رژیم غذایی سالم در دوران بارداری

Food-1

برای بارداری ( حاملگی ) سالم چه چیزهایی بخوریم رژیم غدایی مناسب برای بارداری مهمترین تغییر و موثرترین اقدامی است که شما میتوانید به وسیله آن در شرایط بارداری خود دخالت کنید. مطالعات فراوانی نشان می دهد که تغییرات خاص در رژیم غذایی می تواند شانس تخمک گذاری سالم را افزایش داده و از سقط جنین جلوگیری کرده و سلامت ... ادامه مطلب »

سه سوال درباره غذا خوردن برای دو نفر ( تغذیه در دوران بارداری )

Food-1

حالا شما باید نه تنها برای تامین نیاز خود، بلکه برای تامین نیازهای غذایی کودک خود نیز غذا بخورید. یعنی حالا شما باید برای دو نفر غذا بخورید. سوال اول هرروز باید چه مقدار غذا بیشتر بخورم؟ شما در هر روز تنها به ۳۰۰ کالری اضافی نیاز دارید وقتی حامله هستید. شما می توانید این میزان کالری را با خوردن ... ادامه مطلب »

سه سوال درباره تغذیه در دوران بارداری

Untitled-1

در دوران بارداری چه مواد غذایی را نباید مصرف کنم؟ مصرف برخی از انواع غذاهای دریایی در دوران بارداری نگران کننده است. در واقع به دلیل وجود متیل جیوه در بدن ماهی ها ، مصرف آنها می تواند به رشد مغز جنین آسیب وارد کند. از طرف دیگر وجود امگا ۳ در منابع دریایی می تواند به رشد مغز و ... ادامه مطلب »