پیش دبستان

تنها ماندن فرزندان در خانه

تنها ماندن در خانه

موقعیت فکر می کنم فزندانم این آمادگی را دارند مدت کوتاهی در خانه تنها بمانند . چگونه این امر را با موفقیت انجام دهم . فکر کنید اجازه دادن به بچه ها برای تنها ماندن در خانه ،گام بزرگی برای تمام اعضای خانواده است .این کار به بچه ها سطح جدیدی از مسئولیت و به والدین حس افزایش میزان خوشایند ... ادامه مطلب »

بچگانه حرف زدن

index

موقعیت فرزندم از حرف زدن با صدا و لحن بچگانه لذت می برد . وقتی کوچک بود با این گونه حرف زدن بسیار دوست داشتنی بنظر میرسید ،اما اکنون که بزرگ شده ،این گونه حرف زدن او بسیار ناراحت کننده است . چطور می توانم جلو این کار را بگیرم ؟ فکر کنید این رفتار مرحله ای طبیعی و موقتی ... ادامه مطلب »

پیش دبستانی

MOV01214_0001

اگر کودکم رابه پیش دبستانی نفرستم ، آیا مشکلی به وجود می آید ؟ بسیاری از مادران خانه دار احساس می کنندکه باید فرزندشان را به پیش دبستانی بفرستند ،چون بچه های زیادی به پیش دبستانی می روند و معلمان عقیده دارتد آموزش های پیش دبستانی برای یچه ها مفید است . والدینی که بچه هایشان را به مهد کودک ... ادامه مطلب »

سر درد در کودکان

سردرد در کودکان

سر درد در کودکان سر درد رد کودکان و نوجوانان شایع است اگر چه سر درد می تواند ،علامت شروع بیماری های بسیاری از قبیل، سرما خوردگی تا عفونتهای بسیار جدی و خطرناک باشد .ولی بیشترین علت آن استرس است . کودکی را در نظر آورید که روزهای متعددی کوشش می کند ،نقش خود را در نمایش مدرسه از حفظ ... ادامه مطلب »

بد رفتاری فرزند شما به عنوان میهمان

images

بد رفتاری فرزند شما به عنوان میهمان فرزندم در جشن تولد ،به میهمانی ،وحشتناکی تبدیل می شود .او به طور غیر عادی بیش فعال میشود و به گونه ای رفتار می کندکه در خانه هیچ گاه آنطور نیست . فکر کنید بچه ها معمولا در میهمانی ها به سه دلیل بد رفتاری می کنند : ۱٫تحت تاثیر هیجان ناشی از ... ادامه مطلب »

تاثیر روحیه در دل درد کودکان

تاثیر روحیه در دل درد کودکان

تاثیر روحیه در دل درد کودکانی که از نظر تغذیه هرگز دچار مشکل نشده اند ولی دارای نگرانی و دلواپسیهای دیگری بویژه حین غذا خوردن هستند . به احتمال زیاد ،دچار دل درد میشوند . برای مثال ،کودکی که در فصل پاییز به علت آغاز سال تحصیلی ،نگران و مضطرب است و صبحها به جای داشتن اشتها کافی برای خوردن ... ادامه مطلب »

تنبیه و تشویق کودکان

تشویق و تنبیه کودک

تنبیه و تشویق کودکان ۱-  وقتی فرزندانتان مرتکب اشتباهی می شوند ، هرگز به آنها نگویید آدم های بدی هستند . در عوض بر رفتار آنها تمرکز کنید . این نکته را به فرزندتان خاطرنشان کنید که او دختر یا پسر خوبی است و پسر یا دختری خوب هرگز مرتکب اشتباهی که او کرده است ، نمیشود .باید بدانید حتی ... ادامه مطلب »

اصولی ساده برای تربیت فرزند موفق

اصولی ساده برای تربیت فرزند موفق

اصولی ساده برای تربیت فرزند موفق ۱-  به فرزندانتان چند بار در طورل روز ،یا حتی بیشتر ،بگویید که به آنها عشق میورزید از آنجا که ممکن است والدین و فرزندان در طول روز یا هفته با یکدیگراختلافاتی پیدا کنند . ،برای تعدیل این فشارها و کشمکش ها عشق ورزیدن به فرزندانمان امری ضروری و حیاتی است .فرزندان زمانی که ... ادامه مطلب »

انجام تکالیف مدرسه

homework

تکالیف مدرسه : کودک شما دائما از شما برای انجام تکالیف خود کمک می خواهد، درحالی که شما می دانید او به تنهایی قادر به انجام تکالیف خود می باشد. و انجام تکالیف خود را تا زمان خواب به تاخیر می اندازد. استراتژی هوشمندانه اول دقت کنید که ناله ها او برای انجام تکالیف خود چه دلیلی دارد. ممکن است ... ادامه مطلب »

مشکل کودکان برای پوشیدن لباس

baby-16

کودک شما برای پوشیدن لباسهایی اصرار دارد که به نظر شما خیلی احقانه است و یا برای این آب وهوا مناسب نیست. یا در مدت زمان کوتاهی بارها لباس عوض می کند. استراتژی هوشمندانه تمیز کردن کمد لباس : اولا داشتن لباسهای زیاد و در دسترس بودن آنها مشکل را تشدید می کند. خانم شارون سیلور کارشناس تربیتی پیشنهاد میدهد ... ادامه مطلب »