قبل از بارداری

تغذیه در فصل امتحانات

homework

تغذیه در فصل امتحانات بسیاری از دانش آموزان روزهای پیش از امتحان را تاحد امکان به مطالعه می پردازند و تصور می کنند که غذا و استراحت مانع مطالعه می شود ، در صورتی که با تغذیه ی صحیح یم توان بازده فکری را افزایش می دهد . به کارگیری نکات و توصیه های زیر توان شما را برای یاد ... ادامه مطلب »

اقدام به بارداری

pic3

اقدام به بارداری بارداری که بدون برنامه ریزی صورت گرفته است . اگر برنامه ریزی برای بارداری انجام نشده باشد ، خانمی ناگهان پس از ازدواج متوجه می شود که حامله شده است و ۱ تا ۲ ماه از حاملگی او گذشته است و زمانی تصمیم می گیرد که نزد پزشک متخصص برود که معمولا ۲ تا ۳ ماه از ... ادامه مطلب »

سوء تغذیه در دوران قبل از ازدواج و بارداری

Happy pregnant

سوء تغذیه در دوران قبل از ازدواج و بارداری بعضی از دختران جوان قبل از ازدواج ، برای حفظ زیبایی اندام ، رژیم غذایی گرفته و کم می خورند ، بنابراین بیشتر دچار سوءتغذیه و کم خونی می شوند . این خانم ها اگر با سوء تغذیه ی طولانی ، باردار گردند ، سوءتغذیه انها در این دوران ، مخصوصا ... ادامه مطلب »

آزمایش از طریق آمنیوسنتز

index

آزمایش از طریق آمنیوسنتز آمنیوسنتز آزمایش است که با وارد کردن یک سرنگ نازک درون مایع آمنیوتیک و سپس بیرون کشیدن مقداری از مایع به داخل سرنگ انجام می شود. مایع آمنیوتیک را سپس می توان به شیوه های مختلفی آزمایش کرد. در صورتی که پزشک شما یک آمنیوسنتز ژنتیکی ــ بررسی کروموزوم های جنین ــ انجام بدهد، معمولاً در ... ادامه مطلب »

سه ماهه ی دوم بارداری

images

تشخیص علل نگرانی در سه ماهه ی دوم بارداری در این بخش به مشکلات خاصی که در طول سه ماهه ی دوم به وجود می آید و علایمی که باید با پزشک خود مشورت کنید، می پردازیم. خونریزی بعضی از خانم ها در سه ماهه ی دوم با خونریزی مواجه می شوند. علل احتمالی آن می تواند شامل پایین قرار ... ادامه مطلب »

آزمایش قندخون در بارداری

index

آزمایش قندخون در بارداری آزمایش قند آزمایشی است که برای تشخیص خانم هایی انجام می شود که ممکن است دیابت بارداری داشته باشند. پزشک شما آزمایش را به این طریق انجام می دهد که مخلوط گلوکزی بد مزه ای را به شما می دهد تا بنوشید (مزه ی آن مانند سودای بدون گاز است) و سپس، درست یک ساعت بعد، ... ادامه مطلب »

مسافرت رفتن در بارداری

مسافرت در بارداری

مشکل اصلی رفتن به مسافرت در دوران بارداری ،فاصله ی بین شما و پزشک مراقبتان بوجود می آید .اگر زمان زایمان شما نزدیک باشد ،یا دچار بارداری پر خطرید .احتمالا نباید زیاد از خانه دور شوید . گرچه ،تصمیم شما برای مسافرت ،به عوامل خطر موجود بستگی می یابد . اگر به دیابت مبتلایید ولی به خوبی تحت کنترل است ... ادامه مطلب »

تفسیر و توضیح نتیجه آزمایش بارداری

pregnant-1

تست بتا (B-hcg) هورمون hCG در حین حاملگی تولید می شود. این هورمون توسط جفت که تخم را پس از لانه گیزیدر رحم تغذیه می کند، ایجاد می شود . hCGاولین بار حدود ۱۱ روز پس از لقاح در خون و بین ۱۲ تا ۱۴ روز پس از لقاحدر ادرار قابل اندازه گیری است . به طور طبیعی مقدار HCGهر ... ادامه مطلب »

می‌خواهید فرزند شما پسر باشد یا دختر؟

پسر يا دختر

می‌خواهید فرزند شما پسر باشد یا دختر؟منبع:مجله دانشمندسال بیست و سوم، شماره مسلسل ۲۵۸، فروردین ماه ۱۳۶۴، جمادی الثانی ۱۴۰۵، مارس ۱۹۸۵گوشه‌هایی از اسرار خلقتمی‌خواهید فرزند شما پسر باشد یا دختر؟به این دستورها توجه فرمائید:اقیانوس بی‌کران دانش پزشکی حاصل هزاران سال مطالعه و تلاش میلیونها پزشک و دانشمند است و هر روز هزاران نکته از میلیاردها مسائل علمی را آشکار ... ادامه مطلب »