بایگانی نویسنده: همتی

تنها ماندن فرزندان در خانه

تنها ماندن در خانه

موقعیت فکر می کنم فزندانم این آمادگی را دارند مدت کوتاهی در خانه تنها بمانند . چگونه این امر را با موفقیت انجام دهم . فکر کنید اجازه دادن به بچه ها برای تنها ماندن در خانه ،گام بزرگی برای تمام اعضای خانواده است .این کار به بچه ها سطح جدیدی از مسئولیت و به والدین حس افزایش میزان خوشایند ... ادامه مطلب »

یبوست در بارداری

ba1235

در حدود نیمی از خانم های باردار ،از یبوست شکایت دارند . هنگامی که باردار میشوید ،ممکن است میزان بالای پروژسترونی که در جریان خون شما در گردش است ،فعالیت جهاز هاضمه ی شمارا کند کند و دچار یبوست شوید . آهن موجود در ویتامین های دوران بارداری نیز می تواند این وضعی را تشدید کند . برای حل مشکل ... ادامه مطلب »

یوگا در بارداری

images

انجام یوگا ایمن در بارداری یوگا می تواند روشی فوق العاده و آرام بخشی برای ورزش در دوران بارداری باشد ،ولی فقط در صورتی که با احتیاط ورزش کنید . هنگامی که در دوران بارداری به یوگا میپردازید ،از توصیه های زیر پیروی کنید : اگر یوگا را تازه شروع کرده اید ،برای آنکه خود را به تدریج به برنامه ... ادامه مطلب »

سازگاری با تغیرات بدن در بارداری

Copy-of-pregnancy

سازگاری با تغیرات بدن حتی اگر در حد اعتدال ورزش می کنید ،به خاطر داشته باشید بارداری باعث میشود بدنتان دستخوش تغییرات جسمانی واقعی قرار گیرد ،که برقدرت ،توانایی ،و عملکرد شما تاثیر بگذارد . فهرست زیر برخی از تغییرات را توضیح میدهد :  تغییرات قلبی –عروقی :هنگامی که باردارید ، مقدار خونی که قلب شما به سرتاسر بدن ... ادامه مطلب »

بچگانه حرف زدن

index

موقعیت فرزندم از حرف زدن با صدا و لحن بچگانه لذت می برد . وقتی کوچک بود با این گونه حرف زدن بسیار دوست داشتنی بنظر میرسید ،اما اکنون که بزرگ شده ،این گونه حرف زدن او بسیار ناراحت کننده است . چطور می توانم جلو این کار را بگیرم ؟ فکر کنید این رفتار مرحله ای طبیعی و موقتی ... ادامه مطلب »

عفونت های مهبلی در بارداری

عفونت واژن

عفونت های مهبلی در بارداری باکتری و سایر ارگانیسم ها ،با فرصتی جزئی ،فورا در مهبل لانه می کنند ،جایی که شرایط آن گرم و مرطوب است ،بهترین حالت برای رشد و تکثیر آنهاست . یک زن می تواند در هر زمانی ،حتی در دوران بارداری به یک عفونت مبتلا شود . واژینوز باکتریال واژینوز باکتریال (BV)یم عفونت شایع مهبلی ... ادامه مطلب »

توصیه هایی برای افزایش وزن در شش ماهه اول تولد

img_2715_edited-1

توصیه های مفید به مادران درباره ی کودکان از ۶ ماه که وزن طبیعی به دست نیاورده اند . • به گفته ها و توصیه های اطرافیان توجه نکنید ،زیرا توصیه های آنها علمی نیست . شما مادر شیرده باید تغذیه و استراحت کافی داشته باشید ،همه چیز بخورید ،مخصوصا هر چیزی راکه دوست دارید ،بخورید و رژیم غذایی مخصوص ... ادامه مطلب »

خونریزی در سه ماهه ی اول بارداری

خونریزی در بارداری

خونریزی در سه ماهه ی اول در اوایل بارداری ،حول و حوش زمانی که قاعدگی عقب افتاده باشد ،مواجهه با کمی خونریزی مهبلی امری غیر عادی نیست .مقدار خونریزی معمولا کمتر از زمانی است که منتظر قاعدگی هستید و تنها یک یا دو روز طول میکشد .به این حالت خونریزی لانه گزینی گفته میشود ،و هنگامی که تخم بارور شده ... ادامه مطلب »

تغذیه در فصل امتحانات

homework

تغذیه در فصل امتحانات بسیاری از دانش آموزان روزهای پیش از امتحان را تاحد امکان به مطالعه می پردازند و تصور می کنند که غذا و استراحت مانع مطالعه می شود ، در صورتی که با تغذیه ی صحیح یم توان بازده فکری را افزایش می دهد . به کارگیری نکات و توصیه های زیر توان شما را برای یاد ... ادامه مطلب »