بایگانی نویسنده: همتی

آیا می توانم به کودکم پستانک بدهم ؟

AnimalFacePacifierRed

آیا می توانم به کودکم پستانک بدهم ؟ بچه ها از روی غریزه دوست دارندچیزی را بمکند . بعضی از بچه ها انگشت شان را می مکند و بعضی از آنها هر وسیله ای جلو ی دستشان باشد ،مثل پتو و متکایشان را می خورند . عده ای دیگر نیز پستانک می خورند ،وقتی والدین به فرزندشان پستانکی می دهند ... ادامه مطلب »

بازی های رایانه ای

Video Games-thumb-1280x1024-346597

بازی های رایانه ای دنیای رایانه طرف تاریک هم دارد .حرف های من در مورد اکثریت بازی های رایانه ای است . موضوع اصلی (تم )بسیاری زا آنها ، کشتن آدم بد است (تیر اندازی ،لیزر ،کاراته ،لگد ، بریدن دسو پا و کتک کاری )،اینها رو نوشت کارتونهای خشونت بار صبح شنبه ی تلویزیون های آمریکا است .بهترین نکته ... ادامه مطلب »

کنار آمدن با دستگاه گوارشی در حال رشد نوزاد

74-5765

نوزاد شما دارای دستگاه گوارش کاملا تازه ای است، و چیزی که لازم است آشنایی کامل با طرز کار آن است. خلاصه ی کلام: نوزادان بالا می آورند. بسیار زیاد نوزادان تازه متولد چه از شیر مادر تغذیه شوند چه با شیرخشک، احتمالاً اغلب دو بار در روز استفراغ می کنند. برای کنار آمدن با این پدیده، توصیه های زیر ... ادامه مطلب »

زخم نوک سینه ها در شیر دهی

index

زخم نوک سینه ها بسیاری از خانم ها در روزهای اول شیردهی با زخم موقت نوک سینه ها مواجه می شوند. برای اکثر خانم ها، معمولا درد خفیف است و خود به خود تز بین می رود. برای عده ای دیگر، به هر حال، زخم بدتر می شود وبه ترک خوردن یا شقاق نوک سینه ها منجر می شود و ... ادامه مطلب »

روزهای اول تولد نوزاد

Graphic1

نوزاد شیر خوار بی ثباتی زیادی در رفتار کودکان در روزهای اول زندگی وجود دارد که تنها وابسته به بلوغ و شرایط فیزیکی نوزاد نیست بلکه به وضع هوشیاری یا خواب آلودگی ،گرسنگی و سیری آنها مرتبط است . معاینه ی نوزاد باید شامل بحث و گفتگو با والدین نوزاد در مورد همه ی نگرانی هایی باشد که در مورد ... ادامه مطلب »

مراحل رشد و نمو کودک (شش ماهگی )

Graphic1

۶ ماهگی وضع بدن و حرکات کلی  اگر به پشت بخوابانیمش ،سر را بلند می کند و بازوها را حرکت می دهد تا بلند شود . وقتی دست هایش را بگیریم ،شانه ها را سفت می کند و خودش را می کشد تا بنشیند . اگر کمکش کنیم ، می نشیند و سرو پشتش را صاف نگه می دارد و ... ادامه مطلب »

چرا کودکم همیشه توقع دارد که من کارهایش را انجام دهم نه پدرش؟

index

بعضی از بچه ها در حدود سنین یک تا سه سالگی فقط دوست دارند مادرشان کارهایشان را انجام دهد و وقتی پدرشان می خواهد کاری برای آنها انجام دهد، مخالفت می کند. مثلا وقتی پدر می خواهد لباس کودک را به او بپوشاند، به او شیر یا آبمیوه بدهد و یا کمربند او را ببندد، کودک سر می گذارد به ... ادامه مطلب »

جفت سرراهی در بارداری

Placenta-previa

جفت سرراهی زمانی است که بخشی یا تمام جفت به طور کامل روی دهانه ی رحم را بپوشاند. دکترها به طور کلی درطی یک بررسی عادی اولتراسون از بیماران خود، جفت سرراهی را تشخیص می دهند، ولی گاهی خانم ها زمانی متوجه مشکل می شوند که خونریزی در اواخر سه ماهه ی دوم یا اوایل سه ماهه ی سوم شروع ... ادامه مطلب »

آماده کردن فرزند ( یا فرزندان) برای یک تازه وارد

z5viwrfe_2

بسیاری از والدین به امید داشتن فرزند دوم هستند، مخصوصاً به این دلیل که برای فرزند اول خود خواهر یا برادری فراهم کنند. ولی ممکن است فرزند اول شما این استدلال را راحت درک نکند. ممکن است او کاملاً از تک فرزند بودن خود راضی و خوشحال باشد، و ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا فرزند ... ادامه مطلب »

وابستگی بیش از حد کودک به والدین

images

چرا هر جا که می روم، کودکم نیز همراه من می آید؟ وقتی در خانه هستید، کودکتان دوست دارد همیشه در کناران باشد. البته بچه ها در این موضوع نیز با هم تفاوت دارند، ولی معمولا بچه های یک سال و نیم تا سه ساله دوست دارند مشغول هر کاری که هستند، پدر یا مادرشان در کنار آنها باشد. بچه ... ادامه مطلب »